Beránek není jen pro miminka a seniory. Vyzkoušejte ho také!

0

Když procházíte obchody a vidíte fusaky pro miminka a kožíšky pro seniory vyteplené beránčí srstí, hned byste do nich také zachumlali! Zejména po té, co se vrátíte domů po dlouhé procházce a máte úplně zkřehlé ruce a zcela ledový nos. O nohou ani nemluvě…

Beránek se k mládí nehodí?

Přijde vám ale nepatřičné zavrtat se do beránka, protože ve vás stále ještě panuje přesvědčení, že beránek se dává jen miminkům, aby nezmrzla v kočárku, případně seniorům, aby si prohřáli své artritické klouby? Můžete si být zcela jistí, že toto přesvědčení je naprosto liché. Beránek patří k zimě. A je zcela jedno, jaká věková kategorie se do něj zachumlá.

Letošní zimu je naopak velmi moderní jakýkoliv svršek, který je kožešinkou doplněn. Když to bude beránek, tím líp. Jednak vám v něm bude velmi pohodlně, jednak vás ještě lépe zahřeje. A ten přírodní dokonce dokáže teplotu regulovat a nepřehřejete se v něm.

Beránek přírodní je sice lepší, ale nové materiály ho mílovými kroky dohánějí

Pořídit si přírodního beránka, to není zrovna levná záležitost. Je tu však řešení i pro ty z vás, kdo kvůli hřejivým vestám, bundám, ponožkám nebo botám nechcete sahat příliš hluboko do kapsy. Tím řešením jsou nové materiály, které jsou lehké, příjemné a levnější než přírodní vlna.

V minulosti jsme byli docela odstrašeni umělými kožešinami, které v nás vyvolávaly přímo nepříjemné pocity. Umělé kožešiny či vlna byly těžké, vlas polehával, snadno se obrousil pravidelným používáním. Údržba byla složitá, někdy až nemožná, a tak ve výsledku byly věci z umělých kožešin spíše na obtíž než k užitku.

Teď je ale vše jinak. Novodobé umělé kožešiny jsou příjemné, měkké a lehké. Když se chceme zahřát, přijdou nám vhod a saháme po nich s oblibou. Tedy, pokud jsme si je už pořídili. A pokud ne, je teď právě zimní sezona, tedy sezona nakupování teploučkých věcí, které jednak zútulní náš domov, jednak nás dokonale zahřejí doma i venku.

Nové materiály hřejí skoro okamžitě

Výrobci nových syntetických materiálů imitujících beránka se soustředili na několik cílů. Materiál má téměř okamžitě zahřát, nemá podporovat žádné alergie, má být lehoučký, ale hlavně má být možnost jej vyprat v pračce.

Výhodou nových materiálů, které jsou na trhu jako náhrada přírodního beránka, je i fakt, že lze docela úspěšně barvit v podstatě do jakékoliv barvy a tónu. Proto není složité vyrábět i různé soupravy ve zcela módních odstínech, které vám poslouží nejen k oblékání, ale i k pohodlnému vybavení domácnosti.

Ušít z nich lze vlastně cokoliv

Z nových materiálů imitujících beránky se dá ušít v podstatě cokoliv. Od čepic a plédů, přes rukavice, boty, oblečení, až po deky a lehoučké a neskutečně záhřevné soupravy do postele. Mohou se tyto výrobky dokonce stát výrazným designovým prvkem vaší domácnosti.

A vůbec se, co se barev týká, nemusíte držet při zdi. Hitem letošního roku, respektive barvou roku 2018, bude velmi výrazná a tmavá fialová v odstínu Ultra Violet. I tuto barvu lze dostat do nových umělých materiálů. V kombinaci s přírodním beránkem v jiných částech domácnosti anebo na jiné části vašeho těla budou působit kouzelně.

Rustikální styl lze vykouzlit i z moderního materiálu

Pokud chcete domov ladit především do stylu rustikálního anebo do ruční práce, případně DIY, můžete i tak sáhnout po nových materiálech a výrobcích. Použití velkoplošných pletených copánkových vzorů je totiž to, čím výrobce dokonale dosáhne kýženého rustikálního efektu.

Ochrana sedaček, křesel či taburetů

Noví beránci, tedy nové umělé materiály zvládnou dokonale ochránit váš čalouněný, koženkový, případně kožený nábytek před jeho opotřebením. A když se stane, že se na umělého beránka vysypou drobky, vyleje šťáva nebo třeba i víno, elegantně je sundáte, šupnete do pračky.

Tu nastavíte na praní jemného prádla při 30 – 40 stupních (sledujte pokyny výrobce) a prostě je necháte vyprat. Díky tomu, že jde o umělý materiál, budou výsledek dokonalý. Přírodního beránka také vyčistíte, ale potřebujete k tomu lanolin a speciální postup.

I drobnosti z umělého beránka, jako jsou například ponožky, bačkory, papuče, bederní pásy, termo kalhoty dečky a jiní pomocníci proti zimě se snadno udržují v čistotě a voňavosti.

Ve spojení s elektřinou

V posledních letech se umělý beránek často dává i do zdravotních pomůcek, které mají za úkol vytvářet, případně udržovat teplo na těle. Jde o klasické bederní pásy, ale také o elektrické záhřevné dečky, případně třeba tzv. elektrický papuč, který vám dokonale prohřeje nohy, ať jsou sebeprochladlejší. Tady však samozřejmě pozor na elektřinu – prát můžete jen ty části pomůcek, které lze oddělit. Dečky mívají obal z umělého beránka, papuče pro změnu beránčí vložku.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/babickarstvi-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/efitness-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.