Batole bez plen? Jak s ním pak cestovat?

0

Tenhle heroický výkon čeká každou mámu. Jaký že máme na mysli? No přeci učení dítka na nočník. Někdy je to záležitost pár týdnů, jiné dítě vzdoruje třeba i půl roku. Ale maminky, hlavně klid, naučí se to každé zdravé dítě!

Kdy a jak začít?

Návodů, jak postupovat je mnoho. Některé maminky volí metodu, kdy začínají co nejdříve, tře už od miminka. Jiné čekají na dobu, kdy budou dítěti dva nebo tři roky, bude už vyspělejší a vše rychleji pochopí.

Jak dostat batole na nočník?

Jak dostat batole na nočník?

Čím se vybavit?

Ať tak či tak, vždy budeme potřebovat začít s nějakým nočníkem.

Je na nás, zda zvolíme nočník líbivý, plný doplňkových prvků, jakými je například písnička, která se spustí jako odměna za to, že se dítě vyčuralo; nebo má vyjímatelnou vložku, díky které se nám bude s jeho obsahem lépe manipulovat. Můžeme zvolit i nočník obyčejný, bez potisku nebo třeba jen s nálepkou – to vše záleží na naturelu našem i našeho dítěte.

Jednoduchý nočník děti také ocení

Jednoduchý nočník děti také ocení

Jak postupovat?

Každopádně si dítě musí na nočník nějakou dobu zvykat. Miminko si na něj zvyká nevědomky, postupně s ním roste a bere jej jako běžnou součást svého života. Batole si musí zvyknout již vědomě.

Nejdříve mu necháme nočník v bytě, na viditelném a dostupném místě tak, aby s ním mohlo přijít do kontaktu. Můžeme je na něj občas posadit – prozatím oblečené. A povídat mu, že se na něj chodí stejně, jako maminka s tatínkem chodí na záchod.

Až máme „vychytanou“ dobu, kdy dítě obvykle čurá, posadíme jej na nočník. Reakce je někdy perfektní a prcek se vyčurá, jindy se lekne, udělá hysterickou scénu a my musíme nočník na pár dní uklidit. Boj však nevzdáváme a postupně dítě zase s nočníkem seznamujeme.

Ale co když hodně cestujeme?

Mnohdy se maminky obávají, jak budou zvládat cestování s dítětem, které už nemá pleny. Benzinky čistotou zrovna neoplývají, záchody v autobusech či vlacích také ne. Obavy jsou zbytečné. Můžeme s sebou vzít cestovní nočníky, jsou jednorázové. Rychle vsáknou tekutinu, takže ani když vlak přejíždí výhybky, nic nevylejeme.

Cestovní nočník nevylejeme

Cestovní nočník nevylejeme

Pokud cestujeme třeba na dovolenou do hotelu a museli bychom si s sebou brát příliš mnoho jednorázových nočníků, přitom klasický nočník balit nechceme, protože je příliš velký, tak přibalíme dětské prkénko. Položíme jej na jakýkoliv záchod pro dospělé a máme po problému. Nehledě na to, že mnoho hotelů má klasické dětské nočníky v nabídce k půjčení.

Cestovní prkénko nezabere mnoho místa, ale vyřeší spousty potíží

Cestovní prkénko nezabere mnoho místa, ale vyřeší spousty potíží

Maminky, nebojte se toho, brzy zjistíte, že bez plen je život pohodlnější!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/prodeti-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mamitati-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.