Balzám pro dokonalost pleti – růžová voda

0

Jemná kůže na obličeji potřebuje také šetrné zacházení, a je jedno, kolik jí je let. Potřebuje to jak mladá pleť, tak starší i zralá. I když se nároky na pleť v průběhu života mění, šetrnost nikdy nebude nežádoucí. Ba právě naopak je to něco, co prostě mít musí. Jeden z mála kosmetických produktů v oblasti péči o pleť, je růžová voda, která je účinná v jakém kolik věku a na jakoukoli pleť. Je přímo určená pro šetrnou péči, kterou pokožka obličeje potřebuje. Růžová voda není tolik často zmiňována a propagována, přitom je to velká škoda, jelikož pleti významně prospívá.

Co je to růžová voda

Destilací při výrobě esenciálního oleje z květů růže vzniká odkapáváním právě vedlejší produkt a to růžová voda, která je hojně využívána v kosmetice a to po skutečně dlouhou dobu, skvělých účinků na pleť znali naše předci před dávnou řadou let a to nejen u nás, ale především v jiných státech, jako je Francia a možná pro někoho překvapivě i Bulharsko, země, kde se často a ve velkém užívají květy v kosmetickém průmyslu. Růžová voda tak nese název podle růží, respektive květů růží, nikoliv podle růžové barvy, jak by se mohl někdo nesprávně domnívat.

Co umí růžová voda

Základem celého procesu šetrnosti k pleti je především zachování a vyrovnání pH pleti. Znamená to, že pokožku obličeje růžová voda dostatečně hydratuje, zamezuje jejímu vysušování, ale také přílišnému, nadměrnému vzniku mazu, pupínků a jiných nerovností pleti. Je skvělým prostředkem i pro vážnější komplikace problematické pleti, jako je ekzém, nebo vážný projev akné. Jestliže po úraze, nebo problémech s pletí jsou na obličeji výrazné projevy nerovností, jako jizvy, růžová voda pomáhá pleť koncentrovat a odstranit tyto neduhy.

Růžová voda toho umí hodně

Růžová voda také ochlazuje pokožku, proto je skvělá v létě, při úžehu, úpalu, ale i po opalování. Silnou zbraní růžové vody je také její schopnost regenerace buněk, proto pravidelné užívání vede k omlazení pleti, zachování mladistvosti pleti, což je pro ženy, bez ohledu na věk, zaměření, víru i vyznání jistě velice důležitý faktor. Antioxidační účinky růžové vody ji očisťují a současně i tonizují. Růžová voda vede také stálý boj proti vráskám, které v průběhu věku vznikají a ty pomáhá vyhlazovat. Jestliže je tak pravidelně užívána, pleť bude vypadat vždy mladší, než ve skutečnosti je. Rozhodně se nehodí účinnost růžové vody podceňovat.

Kruhy okolo očí

Mimo obecných účinků na pleť je také růžová voda senzační prostředek proti tmavým kruhům okolo očí, stejně tak váčků a jiných projevů únavy. Rozhodně se vyplatí růžovou vodu používat, pokud pracujete v kanceláři, pod umělým osvícením, u počítače a tak dále.

Vlasy a růžová voda

Obecně je růžová voda spojená s účinky na pleť, nicméně významně pomáhá bojovat s neduhy vlasů a vlasové pokožky. Nejen že pomáhá léčit záněty vlasové pokožky, ale bojuje proti vzniku lupů, či jiných projevů, jako jsou i nadměrné maštění vlasů, nebo oslabení vlasového vlákna. Růžová voda je pro vlasy senzační, jako pro pleť. Posílí vlasy, zmírňuje nedokonalosti, které se na vlasech projevují a tak je jistě důležitá právě i při péči o vlasy.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prodejparfemu-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.