AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi je už i na českém trhu. Jak si poradit s notifikacemi?

0

Xiaomi uvedlo na trh nové hodinky AMAZFIT GTR Smartwatch. Jde jednak o velký model pro velké muže s velkým zápěstím, protože průměr ciferníku dosahuje 47 mm. Celkově je konstrukce pánské variantu modelu hodinek mohutná. Ale dámy se dočkaly varianty s průměrem 42 mm, což sice není o mnoho méně, ale jde i tak o výrazně menší hodinky, které se budou hodit i na ženskou ruku.

Pohodlné notifikace

 Jak dámy, tak pánové si budou moci užívat komfortu chytrých hodinek Amazfit GTR, pokud si dokáží nastavit notifikace tak, aby do hodinek dorazily. A pokud si je dokáží přečíst, později i smazat. Možnost mít přehled o dění v mobilu je velmi příjemná, protože hodinky na zápěstí máme při ruce kdykoliv, mobil často bývá v kapse nebo zapadený na dně kabelky.  Jak tedy na notifikace v hodinkách AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi?

AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi
AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi

První krok – povolte notifikace

Aby chodily na hodinky AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi notifikace o hovorech, SMSkách, zprávy z komunikačních a dalších aplikací, musíte je napřed povolit v telefonu, v aplikaci Amazfit App. Najdete to v „App Alerts“ či v nastavení upozornění. Ve stejné době musíte mít telefon blízko hodinek, aby se změna udála pak i v hodinkách.

V Android telefonech je nutné Amazfit App aplikaci dovolit, aby běžela na pozadí, jinak by notifikace nechodily. Ještě je možnost zařadit aplikaci bílou listinu aplikací, které se mohou spouštět automaticky bez vašeho zásahu. I tak budou notifikace na hodinky pak chodit.

Telefon po vás bude chtít povolit přístup ke kontaktům, zprávám, hovorům, poloze a fotkám či jiným souborům. Polohu, fotky a soubory není nutné povolovat /přístup k nim), ostatní záležitosti ano, jinak by aplikace nemohla žádnou notifikaci odeslat.

AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi
AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi

Druhý krok – pročtěte si notifikace v hodinkách

AMAZFIT GTR Smartwatch od Xiaomi jsou naprogramovány tak, aby když přijde notifikace, se automaticky rozsvítily a text notifikace vám hned ukázaly. Notifikace se ukládají do paměti, takže i když vám jich přijde několik za sebou a nestihnete je zrovna číst, nevadí. V seznamu notifikací kliknete na tu, která vás právě zajímá, a přečtete si ji.

Třetí krok – notifikace promazávejte

Po přečtení bude notifikace z hodinek automaticky vymazána, aby nezabírala místo v paměti. pokud však chcete manuálně vymazat i nepřečtené notifikace, tak jen poposuňte notifikace vlevo a pak smazání potvrďte ťuknutím na mazací ikonu (koš).


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.