Aktuálně letí “genderless fashion” aneb bezpohlavní móda

0

Na první pohled to zní hodně zvláštně. Co si představit pod pojmem „bezpohlavní móda“?! Ale ne, není třeba se bát. Jedná se o sloučení trendů obou pohlaví – dalo by se říci, že máme co dočinění s tzv. unisex módou. Zkrátka jde o oblečení, materiály a doplňky, které se hodí jak k mužům, tak k ženám.

Zde je výpis těch největších taháků letošního roku, které může obléct jak muž, tak žena:

  • SAMET

Zajisté, materiál hebký na dotek, velmi jemný a elegantní, navíc v zimě krásně zahřeje. To všechno je samet. Když se řekne samet, každý si představí něco honosného a luxusního. Samet se velmi hodí k mužům, mohou si obléct sametové sako, popřípadě sportovnější mikinu. Ženy jsou na tom lépe – kromě již zmíněných kousků mohou sáhnout po sametovém topu, sukni nebo botičkách.

  • KOŽEŠINA

Kožešina nikdy nevyjde z módy. O tom by mohly vyprávět především ženy, neboť až donedávna se jednalo skoro výhradně o materiál pro tvorbu ženských módních kousků. Kdysi si kožešinu odvážil obléct jen Leoš Mareš. Dnes ale už není úplnou výjimkou potkat muže v kožešině. Zato v ženských šatnících bude nějaká ta kožešina vždy. Pokud se nebude jednat přímo o celistvý kožich, tak nepochybně mezi dámskými kousky lze narazit alespoň na kožešinový límec. Nejvíce teď frčí bílá kožešina. Člověk v ní vypadá jako zahalen v srsti ledního medvěda, ale co! Je to elegantní, nadčasové a příjemné na nošení i na pohled.

  • XXL trend

XXL móda teď vládne. Skoro každý už alespoň jednou zkusil zkombinovat XXL rozevlátý top s úzkými kalhotami nebo naopak velké nohavice s přiléhavým vrškem. Je to originální a jedinečné. Není však příliš vhodné kombinovat několik XXL kousků dohromady. Určitě není žádoucí obléci si volný top a na to mohutný XXL kabát. Všeho s mírou.

  • BORDÓ

Věděli jste, že bordó je barvou roku 2015? Ne? Ani já, dokud jsem na to nenarazila na jednom zahraničním webu o módě. Dokonce se prý má nosit její speciální odstín – Marsala– jež odkazuje na název jednoho druhu italského vína. Podle módních designerů lze tuto elegantní barvu kombinovat skoro se vším, co má barvu námořnické modři nebo béžové. Určitě ovšem není cool ji nakombinovat se žlutou anebo oranžovou. Dámy rády sáhnou po bordó sukních nebo kalhotách a sakách, stejně tak i muži.

http://answear.cz/marsala-jacket-1292-sbo.html?b=/kup-si-outfit/kup-si-outfit.html/p-1/r-60/o-new
http://www.zoot.cz/


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/answear-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.