Advent je za dveřmi, vyrobte si adventní věnec

0

Blíží se advent, který je pro většinu z nás skutečnou známkou toho, že Vánoce jsou za rohem. Je to tedy ideální čas na výzdobu bytu a vytvoření té pravé předvánoční atmosféry. Právě teď se dozvíte, jak vyrobit snadno a rychle vkusný adventní věnec, který k tomuto období neodmyslitelně patří.

Jak na adventní věnec
Není nad živý, ručně upletený věnec, protože vůně jehličí po celém bytě vykouzlí tu pravou předvánoční atmosféru. Ten samozřejmě můžete ozdobit tradičně, tedy jablky, skořicí a šiškami. Pokud se přece jen nechcete pouštět do pletení věnce, pořiďte si hotový věnec, který jen jednoduše ozdobíte podle vaší fantazie. Může být jak z voňavých větví, tak z proutí nebo jiných materiálů. Co se týče zdobení, vaší fantazii se meze nekladou. Použít můžete, co vás napadne, například plátky sušeného pomeranče nebo jablek, vlašské ořechy, burské oříšky apod. Jestli chcete něco modernějšího, použijte nějaké ozdobné kamínky, perličky a pár malých vánočních ozdob. Převažte stylovou tylovou stuhou nebo nějakou zajímavou mašlí a adventní věnec je na světě!

Jde to i jednodušeji
Jestliže si však nelibujete v manuálních pracích a nejrůznějším domácím tvoření, nezoufejte! Máme pro vás jednoduché řešení. Stačí, když na pěkný podnos nebo tác vyskládáte nějakou stylovou dekoraci, například můžete posbírat šišky a natrhat pár smrkových větví. Vše pěkně naaranžujte, přidejte pár jablíček a tyčinek skořice. Doprostřed dejte čtyři svíčky, které samozřejmě nemusí být adventní. Stačí takové, jaké máte po zrovna po ruce. Můžete je převázat ozdobnou mašlí. A jednoduchý, nicméně velmi efektní adventní věnec je hotov!

Vychytávka pro vyznavače minimalismu
Pokud si potrpíte na jednoduchý, nepřeplácený styl, našli jsme pro vás ideální řešení. Tím je kovový adventní svícen, který využijete po celý rok, například při romantické večeři, na rodinné oslavě apod.

Nezapomeňte na adventní kalendář
K předvánočnímu období nepochybně patří adventní kalendář. Nechutná však vašim dětem čokoláda z kupovaných kalendářů? Potom jim vyrobte originální adventní kalendář, který je nadchne. Sada na výrobu  kalendáře obsahuje vše potřebné, předpřipravené sáčky jen naplníte jejich oblíbenými sladkostmi a zalepíte nápaditými samolepkami.

Rada na závěr
Před nazdobením vašeho domu nebo bytu si dejte záležet na úklidu. Odpadne vám jedna starost a váš domov bude připravený na Vánoce. O to více času budete mít na mnohem zábavnější pečení a na výběr dárků pro vaše blízké. S úklidem to však nepřehánějte, nemá význam se kvůli němu ztrhat.

Advent je čas klidu a rozjímání. Vykašlete se na přeplněná nákupní centra plná vystresovaných lidí. Raději si v neděli zapalte první svíčku na adventním věnci, uvařte si váš oblíbený čaj nebo svařené víno na zahřátí a vychutnejte si příjemnou chvilku, při které zapomenete na všechny starosti.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.