9 potravin se zázračnou mocí

0

Zdraví je nejdůležitější věc na světě. V dnešní uspěchané době člověk často zapomíná na své tělo, huntuje se nezdravým jídlem a když se dostaví nemoc, sahá po tabletách a pilulích.

Tomu se ale dá snadno předejít. Můžete zapomenout na chemické doplňky stravy, zde je výčet přírodních produktů, které mají takřka zázračné účinky na naše tělo.

 • POTRAVINY ZLEPŠUJÍCÍ IMUNITNÍ SYSTÉM

V přírodě najdeme nespočet potravin působících blahodárně na imunitní systém člověka. Vybrala jsem pět nejvýznamnějších.

 • Avokádo – jedná se o plod hruškovce přelahodného. Toto více než trefné pojmenování plodu v sobě nese ohromné množství vitaminu C a B6, draslíku a antioxidantů. Obsahuje ovšem i nezanedbatelné množství tuku, proto se mu někdy říká „máslová hruška“. Řeší kožní problémy, eliminuje stres, předchází vzniku kardio chorob a zlepšuje imunitu. Avokádo je k zakoupení v internetovém obchodě My Food Market.
 • Čerstvé ryby – ryby patří neodmyslitelně k nejzdravějším potravinám vůbec. Obsahují bílkoviny, velké množství vitaminu A a D, vzácný jod a také velezdravý rybí tuk. Pravidelnou konzumací ryb (především lososa a pstruha) eliminujeme vznik očních chorob a problémy se štítnou žlázou. Ryby také blahodárně působí na náš mozek a zlepšují náladu. Ke koupi na www.bonfood.cz/
 • Meloun – jedná se o zeleninu patřící do čeledě tykvovitých. Obsahuje vlákninu lykopen, jež má vysoké protirakovinné účinky. Meloun lze koupit v obchodě www.rohlik.cz.
 • Borůvky – celým názvem brusnice borůvka. Má antioxidační účinky a ohromnou zásobu vitaminu C. Velice blahodárně působí na imunitu a je prevencí před nástupem mrtvice. V sezoně lze borůvky koupit na www.myfoodmarket.cz nebo na www.rohlik.cz/.
 • Jablka – tato studnice zdraví obsahuje pouhých 80 kalorií, má antioxidační účinky, obsahuje pektin, který pomáhá se zažívacím ústrojím a boron – minerální látku zlepšující naši mysl. Jablka lze koupit snad v každém internetovém nákupním obchodě.

 

 • POTRAVINY SPALUJÍCÍ TUKY

Důležitou zásadou redukce hmotnosti je vyvážená strava. Dostatek bílkovin, sacharidů, vitaminů a vlákniny. Zde je seznam potravin, které tato kritéria splńují.

 • Ananas – patří mezi tropické ovoce, je hlavním zdrojem bromelainu, což je látka, která brzdí ukládání tuků v těle. Ananas napomáhá hojení ran a zlepšuje trávení.
 • Česnek – má charakteristické aroma, což způsobuje silice zvaná aliin. Má antioxidační účinky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Česnek lze koupit v mnoha obchodech.
 • Brokolice – věděli jste, že brokolice jako jediná zelenina obsahuje chrom? Ten stabilizuje hladinu cukru v krvi a způsobuje, že nemáme tak neovladatelnou chut´ na sladké. Brokolice patří mezi nejzdravější potraviny vůbec, musí se ale jíst čerstvá.
 • Zelený čaj – snítky zeleného čaje mají ohromné spalovací účinky. Stačí 3 – 4 šálky denně a člověku se zlepší chrup, eliminuje se stres a hrozba vzniku srdečních chorob. V internetovém obchodě www.adamo.cz/ lze kromě čokolád, marcipánu a bonboniér koupit i velice kvalitní zelené čaje.

 

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/adamo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bonfood-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rohlik-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.