7 triků k prodloužení výdrže baterie v mobilu

0

Baterie v mobilu se se svou výdrží sice stále zlepšují, ale pořád to není ono. U starých mobilů jsme byli zvyklí i na více než týdenní výdrž, dnes oslavujeme, když mobil dá dva, tři dny. Že ten váš zvládne jen jeden? Pak je ba čase pouvažovat nad triky, které výdrž baterie alespoň trochu prodlouží. Zde jsou:

7 triků k prodloužení výdrže baterie v mobilu
  1. Ukončujte všechny právě nepotřebné, ale rozjeté aplikace, v případě aplikací na pozadí nechte běžet jen ty, které jsou opravdu nutné
  2. když telefon nepoužíváte, vypívejte Wi-Fi a Bluetooth. Třeba na noc. Tím se uspoří velká část energie.
  3. Stejné je to se sdílením polohy, kdykoliv jej nepotřebujete, tak Dual GPS zkrátka vypínejte. I tato technologie značně odčerpává energii.
  4. Zapněte si automatickou úpravu jasu, abyste v tmavším prostředí mohli využívat méně osvětlený displej, což opět uspoří množství energie. Případně můžete manuálně nastavit nižší podsvícení. Amoled displeje již tak náročné na správu jasu nejsou, černé podbarvení vůbec nečerpá energii, pixely jsou v tomto případě vypnuté. Takže u Amoled displeje spíše volit černé (tmavé) režimy.
  5. Někdy se o čerpání energie z baterie stará virus. proto byste měli telefon pravidelně testovat.
  6. Zapněte si spořič baterie, pokud nemáte telefon například spárován s chytrými hodinkami či jiným zařízením.
  7. Kdykoliv máte možnost, upřednostněte použití Wi-Fi před mobilními daty. Wi-Fi technologie je totiž mnohem méně náročná na spotřebu energie.

Pokud baterie zlobí opravdu už hodně, možná to bude chtít nový mobil. Třeba na Okay.cz.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.