7 tipů pro zrychlení vašeho Android smartphonu

0

Máte pocit, že je váš Android telefon pomalý a přemýšlíte, co s tím uděláte? Není nutné hned kupovat telefon nový, jen se zamyslet nad tím, jak svůj telefon používáte, jak se o něj staráte, jak čistíte mezipaměti, zavíráte nepoužívané aplikace, odkud aplikace stahujete, zda nemáte příliš náročnou verzi operačního systému nebo jak často jej restartujete. Na všem totiž záleží. Telefon je zařízení, kterému se sice říká chytré, ale bez vaší pomoci zakrátko úplně zblbne. Tak se podívejme, jak zrychlit váš pomalý telefon.

Tip č. 1

V telefonu vždy mějte nainstalovaný antivirus pro vyšší bezpečí i rychlost práce telefonu. A aplikace stahujte vždycky jen z Google Play nebo z jiných ověřených míst, kde máte sami jistotu, že jsou aplikace bezpečné.

Tip č. 2

Neinstalujte příliš mnoho aplikací najednou, respektive pravidelně promazávejte aplikace, které téměř nebo vůbec nepoužíváte. Android vám udělá i analýzu používání aplikací a připomene ty, ve kterých jste třeba už měsíc nebyli.

I Androidy stárnou
I Androidy stárnou

Pokud máte telefon s menší RAM, vyvarujte se živým tapetám a příliš velkým aplikacím. Tím si totiž zpomalujete zařízení opravdu masivně.

Tip č. 3

Pravidelně čistěte mezipaměti telefonu. Jsou k tomu přímo určené aplikace, většinou bývají soušástí antivirových programů, stačí je jen použít. Z čištění si udělejte dobrý zvyk, díky kterému se vždy podaří váš telefon zrychlit. Do mezipamětí se totiž ručně nedostanete, na to lze použít jen aplikace.

Tip č. 4

Neotevírejte příliš mnoho aplikací najednou. Pokud chcete otevřít aplikaci další, napřed zavřete ty, které aktuálně nepoužíváte. Každá otevřená aplikace zabírá místo v operační paměti RAM, a to i přes to, že v ní zrovna nejste aktivní.

Pomalý?
Pomalý?

Tip č. 5

Aktivní aplikace, které už chcete opustit, zavírejte správně. Kliknutím na prostřední kolečko v Androidu je totiž jen posunete za halvní obrazovku. Kliknutím na čtvereček je jen zminimalizujete.  kliknutím na trojúhelníček je pouze posouváte za aplikaci předchozí.

Úplné uzavření aplikace vyžaduje nejdříve jejich minimalizaci čtverečkem v Androidu, pak křížkem nebo odhozením mimo tapetu telefonu. Tehdy je aplikace zavřená správně. Do té doby stále běží na pozadí. Některé Androidy umžní uzavření aplikace dlouhým stiskem home button, tedy kolečka.

Tip č. 6

Občasný restart je také potřeba. Některé procesy čištění mezipaměti totiž nestačí, a tak se restart hodí k dokončení hloubkového vyčištění mezipaměti a k opětovnému zrychlení telefonu. Jak restartovat? Stačí delší dobu podržet hlavní tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí telefonu a na obrazovce se objeví nabídka pro vypnutí nebo restart. Stačí na něj ťuknout prstem.

úplný reset? Někdy pomůže
úplný reset? Někdy pomůže

Tip č. 7

Pokud nepomohlo vůbec nic, tak stáhněte do počítače nebo na disk, na paměťovou kartu či na flashku všechny své fotografie, napište si seznam aplikací, které používáte, ujistěte, že si pamatujete hesla všude, kam se přihlašujete a telefon resetujte do výchozího továrního nastavení.

Jde o radikální krok, ale také v podstatě o poslední možnost, jak telefon ještě rozběhat na přijatelnou rychlost. Práci si ulehčíte, pokud máte vše uloženo v cloudu. Pak se totiž do telefonu stáhne v aplikacích vše zpět tak, jak to bylo před resetem. Chce to však dobře promyslet, co do cloudu pošlete a co smažete na dobro.

reset smaže všechny mezipaměti a odpad z práce vašeho telefonu. Tím se opravdu hodně vyčistí – a i když do něj zpět vrátíte všechny fotky a aplikace, bude v něm místa mnohem více než před resetem. Jen si rozmyslete, zda v telefonu opravdu chcete všechno zpátky. Některým fotkám bude lépe v koši, jiným na paměťové kartě a dalším na papíře.

Nepřemýšleli jste někdy o malé tiskárně na fotky? Třeba by pro vaše potřeby stačila Canon Selphy CP-1300. Mrkněte na stránky Kasa.cz nebo Foto Škoda. Tiskne fotky formátu 10 x 15, což je dnes ten nejpoužívanější.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/fotoskoda-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.