7 tipů, jak přirozeně vypadat (a cítit se) mladší II

0

Minule jsme představili první tři tipy k tomu, abyste začali vypadat a cítit se mladší. Pojďme se podívat na další čtyři, díky kterým dovedete snahy o mladší vzezření i zvýšení životního náboje k dokonalosti.

4. Nechť jsou beta karoten a vitamín C vašimi přáteli

Začněte jíst více zeleniny bohaté na betakaroten a také na vitamín C. Zelenina je plná živin, minerálů a vitamínů, vlákniny a velmi důležitých antioxidantů, které bojují proti škodlivým toxinům. Právě toxiny bývají nejvíce zodpovědné za starší vzezření pleti, ale i za pocit větší unavenosti a nedostatku energie.

Toxiny mohou na pokožce a ve vlasech napáchat velké škody. Proto se jich snažme zbavit nejen pocením, peelingem a různými čistícími gely, ale také lepší stravou. Spousta druhů zeleniny, ke které patří mrkev, dýně, sladké brambory, rajčata a další, má hodně betakarotenu. Ten chrání pokožku před nadměrným slunečním zářením, také před volnými radikály. Nadměrné sluneční záření, jak všichni víme, také způsobuje předčasné stárnutí pleti.

Viatmín C vede
Viatmín C vede

Veledůležitým bojovníkem se stárnutím je i vitamín C. Ten pomáhá produkovat kolagen, což je látka odpovědná za růst vlasů a za pružnost pleti i kůže. Vitamín C umí také fungovat jako antioxidant. Studie vypozorovaly viditelné zpomalení stárnutí nejen pleti a celkově fyzické schránky u žen středního věku, které dodržovaly správné životní návyky a stravu.

Ta byla bohatá zejména na vitamín C. Nejen proto vždy zařazujte do svého jídelníčku takové druhy zeleniny, kterými jsou saláty, špenát, brokolice, paprika nebo klíčky a výhonky. Ty jsou navíc plné nepostradatelných enzymů.

5. Skamaráďte se s čerstvým ovocem

Ovoce je další důležitou složkou naší stravy. Stejně jako zelenina, tak i ovoce obsahuje spoustu antioxidantů, vitamínu C, ale také spousty přirozené vody v organické podobě, která je pro naše tělo tou nejstravitelnější a nejlépe využitelnou.

Všechny tyto složky pomáhají zlepšovat kvalitu kůže, pleti i vlasů. A díky tomu, že začnete konzumovat více ovoce, bude vaše okolí brzy konstatovat, že najednou vypadáte mladší. Nejvíce byste se měli zaměřit na jablka, rajčata, borůvky, granátová jablka, ale i například na melouny, meruňky, třešně nebo maliny a ostružiny.

Viatmín C vede
Viatmín C vede

6. Naučte se meditovat

Urychlovačem stárnutí je všudypřítomný stres. To už víme všichni. Když chcete omládnout, je vaším hlavním úkolem nad stresem vyzrát. Jakmile na to půjdete pravidelným meditování, brzy pocítíte úlevu, příliv nové energie, ale i schopnost se snadněji a efektivněji vypořádat se stresovými situacemi.

Schopnost řešit problémy se vám zvýší právě díky relaxaci a meditacím. Odpočinutý mozek totiž dokáže analyzovat každý problém hlouběji, po částech, tím pádem i s větším efektem.

Kdo chce začít s meditacemi, musí se naučit správnému dýchání. K tomu vám mohou pomoci třeba chytré hodinky, které v sobě mají naprogramován výukový program správného dýchání a snížení stresu, zklidnění tepové frekvence.

Relax díky hodinkám
Relax díky hodinkám

Při meditacích se doporučuje přemýšlet pouze nad situacemi, které můžete ovládat. Tím dokonale odvedete pozornost od zbytečného stresu, tedy od situací, které nelze mít pod kontrolou a které vás zbytečně znervózňují.

Způsobů meditací je mnoho. Úspěšná meditace vyžaduje nalezení klidného místa nebo dělání té činnosti, kterou máte opravdu rádi a u které dokážete vypnout svou mysl a jen tak bloudit ve světě příjemných zážitků, vzpomínek a nálad.

7. Četba zprostředkuje perfektní relax a možnost cítit se mladší

Relaxace pomocí četby je jednou z nejúčinnějších metod zklidnění stresu a navození nálady pro meditaci. Čtení patří mezi účinné způsoby, jak se přenést do zcela jiného světa. Knihy si samozřejmě vybírejte podle nálady, do které se chcete dostat.

Krváky, horory nebo thrillery, to nebude ten nejlepší výběr pro ženu, která chce vypadat mladší. Pokud se chcete cítit lépe, sáhněte po odpočinkové literatuře. Vůbec nemusí jít o červenou knihovnu, pokud ji nemáte ráda. Stačí příjemně naladěná kniha s tématikou, kterou vy sama oceníte. Pánové si mohou vybrat dobrodružné čtení, které u nich podnítí náladu k životu a k řešení jakýchkoliv potíží.

Relax díky hodinkám knize
Relax díky knize

Díky tomu, že četba ovlivní vaši náladu, samozřejmě pozitivně ovlivní i váš vzhled. Takže díky knize si opět si pomůžete v tom, abyste vypadali mladší. Studie ukazují, že lidé, kteří mají více než 50 let a kteří čtou alespoň čtyři hodiny týdně, mají až o 20% nižší pravděpodobnost úmrtí. Tak jim pojďme věřit.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/euronics-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.