7 tipů, jak přirozeně vypadat (a cítit se) mladší I

0

Vypadat mladší, to je snem snad každé ženy po třicítce. Ale pozor, i muži touží vypadat mladší a vitálnější, takže tyhle tipy jsou určeny i jim. Zatímco ženy mohou směle k omlazení využívat dekorativní kosmetiku a speciální tvarovací oblečení, muži to až tak snadné nemají. Ale pozor, pánové, rozhodně nemusíte smutnit, protože omlazení pouze v podobě kosmetiky a oděvů, to není přirozené, není efektivní, ale ani nepřináší tu krásnou možnost cítit se lépe.

 Proto by i ženy měly začít s dodržováním těchto 7 tipů, díky kterým budou vypadat přirozeně mladší, ale budou se mladšími i cítit. Budou mít více energie a chuti do života. To je pro mladistvý vzhled a dojem na okolí vlastně to nejdůležitější.

Pojďme se nyní podívat na našich 7 tipů, díky kterým budete vypadat a cítit se přirozeně mladší. Změny na svém těle, vzhledu a pocitu energie zpozorujete téměř okamžitě. Navíc jde o velmi jednoduché triky, které jsou schopni dodržet úplně všichni bez rozdílu věku, pohlaví nebo domácích povinností.

1. Spěte nejméně sedm hodin denně

Co rozhodně nepůsobí mladistvým dojmem, to jsou kruhy pod očima. Ty vám nepomůže odstranit ani nejdražší krém nebo sérum. Jestliže máte kruhy pod očima pouze z nedostatku spánku, můžete s nimi úspěšně zabojovat během jednoho týdne. Stačí, abyste spali alespoň 7 hodin denně.

Jestliže vstáváte do práce brzo, naučte se chodit spát dříve. A pokud vám v brzkém ulehnutí brání povinnosti spojené s dětmi nebo s domácností, naučte se si povinnosti rozložit, zorganizovat na dřívější denní dobu nebo se o ně podělit s ostatními členy domácnosti, kteří jsou toho schopni.

Jedině na kvalitní matraci
Jedině na kvalitní matraci

Nehledě na to, že je spousta domácích povinností, které prostě můžete občas vynechat. Rozhodně je lepší vyspaná máma, než nablýskaný obývák. Kvalita spánku ovlivňuje funkci kůže a také rychlost procesu stárnutí. Kvalitu spánku si pojistěte dobrou matrací.

Lidé s velkým nedostatkem spánku mají vyšší známky stárnutí pleti mnohem dříve než ti, kteří se dokáží pořádně vyspat. Při nedostatku spánku se také zpomaluje hojení kůže, díky jejímu zprůhlednění se zobrazí krevní řečiště. To je pod očima husté. Proto tmavá barva prosvítá přes kůži a výsledkem jsou nevzhledné kruhy pod očima.

2. Začněte pít jen čistou vodu

Lidské tělo je tvořeno z velké většiny vodou. Vodní většina našeho těla představuje až 75% celkové hmotnosti těla. Na první pohled to jistě tak nevypadá, protože vodu na sobě a ani v sobě prostě necítíme. To však nemění nic na tom, že bez dostatku vody nepřežijeme ani několik dní.

I na mateřské dovolené je nutné spát
I na mateřské dovolené je nutné spát

Není proto divu, že tělo, které je vystaveno špatnému pitnému režimu nebo které místo čisté vody dostává přeslazené a přechemizované směsi, reaguje tak, že začíná stárnout mnohem dříve. Nedostatek vody pozorujeme okamžitě na naší pokožce nebo na kvalitě vlasů. Teprve později se projevuje na vnitřních orgánech.

Denně bychom měli vypít cirka 40 ml vody na kilogram své váhy. Naše tělo reaguje na vodu stejně jako hrozný vína. Bobule, které mají málo vody, jsou suché, scvrklé a vypadají prostě staře. Stejným způsobem se projeví nedostatek vody v naší pokožce. Její povrch se stáhne, zvrásní, kůže se stane šupinatou a také méně odolnou vůči externím škodlivým látkám. Tohle všechno urychluje stárnutí.

Proto díky pití čisté vody můžeme proces stárnutí zpomalit a dostat tělo do mnohem mladší kondice. A to se pozitivně projeví i na našem vzhledu.

3. Začněte se hýbat každý den

Je mnoho způsobů, jak lze pomocí pohybu omládnout. A vůbec nemusí jít o snahu zhubnout. Samozřejmě, že menší objem pasu, boků, pevnější postava a vypracovanější svaly nám dodají mladistvější vzhled. Ale zařazení každodenního pohybu do našeho běžného režimu přinese pocit omládnutí a mladší vzhled i těm z vás, kdo jsou přirozeně štíhlí a nepotřebují zhubnout.

Pravidelné cvičení nám pomáhá správně držet tělo, to také na venek působí mladším dojmem. Když dodržíme správné držení těla, vyhnou se nám zbytečné bolesti vazů, svalů i kostí, protože je nebudeme namáhat ledabylým křivým sezením, stáním nebo chůzí v nesprávné poloze, rytmu, zkrátka nesprávně vedenými pohyby.

Cvičení, ke kterému se počítá i svižná procházka, pomůže také s kvalitou spánku, zlepší naši náladu, tím vším se zaslouží o zpomalování buněčného stárnutí. A o to nám přece jde.

Pak tu ještě máme pot produkovaný při náročnějším cvičení, při takzvaném kardio tréninku. Tento pot účinně detoxikuje tělo, ale také hraje klíčovou roli v péči o kvalitu pleti i pokožky. Díky pravidelnému pocení se naše pleť stane na dotek jemnou a pružnou, protože se bude pravidelně zbavovat toxických a jiných odpadních látek z těla.

Díky pravidelnému pocení se nám také sníží množství černých teček a nevzhledných pupínků nejen v obličeji, ale i kdekoliv na těle, kde jsme schopni se zpotit. Zvýšeného pocení můžeme dosáhnout pomocí speciálního oblečení, které více zahřívá tělo a dokáže ho více zpotit.

S pocením pomůže kofein
S pocením pomůže kofein

Ovšem i doplňky stravy v podobě kofeinových nebo chilli tablet pomohou se zahřátím těla na takovou úroveň, aby se tělo více zpotilo a lépe se detoxikovalo. Vyšší úroveň pocení také napomáhá rychlejšímu metabolismu a efektivnějšímu procesu hubnutí.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/dormeo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/gymbeam-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.