6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou

0

Sluníčko už vykukuje, pomalu ale jistě začíná působit na naši pokožku a vysušuje ji. Nemějme to sluníčku za zlé, ono nám na revanš pro změnu pomůže s tvorbou vitamínu D, který nezbytně potřebujeme k životu. Spíše si pojďme ukázat 6 vyzkoušených tipů přírodní kosmetiky, jak udržet pokožku hydratovanou. Není to až tolik složité.

Co pokožce neprospívá?

Nejdříve si řekněme, co naši kůži příliš vysušuje, tedy co jí i neprospívá. Kůže ve zdravém stavu funguje jako ochranná bariéra před vnějšími vlivy. A to je nenahraditelná funkce, bez které nelze přežít. Jenže z mnoha důvodů může pokožka začít mít problémy. Může se vysušovat, praskat, čímž dochází k poškození této žádané bariéry.

Malé poškození nemá život ohrožující následky, ale i tak se mohou pod pokožku dostat choroboplodné a dráždivé zárodky, se kterými se pak musíme složitě prát. Je proto lepší se vyhýbat následujícím věcem a činnostem, které pokožku příliš vysušují: nadbytečné používání klasického mýdla, koupání v horké vodě, slaná a chlorovaná voda, sluneční svit, chlad, prudké změny teplot.

6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou
6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou

Některé vlivy můžeme emliminovat snadno, například klasické mýdlo nebo horkou koupel. Ale jiné jsou bez možnosti, abychom se jim vyhnuli. A tak musíme preventivně pečovat o pokožku tak, aby tyto vlivy měly jen minimální dopad. Co nám s bojem proti vysušování pokožky pomůže? Těchto šest věcí a činností:

Máslo

Samozřejmě že ne klasické máslo z mléka, které se používá jako potravina, ale máslo bambucké nebo kakaové. Proč? Bambucké máslo obsahuje vitamín A, E, kyselinu skořicovou a také velmi důležité mastné kyseliny. Díky jeho složení se pokožka snadno hydratuje. A aby toho nebylo málo, bambucké  máslo navíc poskytuje UV ochranu proti sluníčku a též pomáhá regenerovat buňky.  

Co máslo kakové? Také vám s pokožkou hodně pomůže. Hydratuje a zvláčňuje. Navíc bojuje proti vráskám. Obě másla neobsahují žádnou vodu, což snižuje riziko kontaminace bakteriemi.

6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou
6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou

Pečující oleje

Neméně důležitými jsou oleje, které pokožku zvlhčí a ještě jí dodají potřebné vitamíny. Namátkou zmiňme například mandlový, pupalkový, arganový, dále olej z meruňkových jader nebo olej růžový. Klasickou už pro naše babičky byl olej z měsíčku lékařského. My si nově můžeme dopřát péči, kterou poskytne olej z hořkých pomerančovníků nebo olej z makadamových ořechů.

Oleje nepotřebují konzervanty, ani parfemaci, protože samy o sobě mají svou nezaměnitelnou vůni. Ty nejkvalitnější jsou stoprocentní oleje. Ředěné směsi jsou pak s rizikem možné kontaminace nebo obsahu dráždivých látek.

Dokonalé odlíčení

Jít spát nalíčená, to je to nejhorší, co můžete své pleti udělat. Dokonalé odlíčení je podmínkou pro zdravou a dobře hydratovanou pleť. Dokonalé odlíčení totiž zajistí pleti možnost volně dýchat. Snadné odlíčení nabídne právě metoda čištění oleji. Je jemnější a méně dráždivá, přitom dokonale odličující.

6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou
6 vyzkoušených tipů, jak udržet pokožku hydratovanou

Voda

Hydratace bez vody, to dost dobře nejde. Voda je prostě základ všeho, i nás samotných. Čistá (pramenitá) voda je důležitá pro celé tělo. Nejenže odstraňuje z těla toxiny a hydratuje buňky, ale stejně působí i na pokožku. Velmi účinné jsou minerální vody ve spreji, které si můžete jak ráno nastříkat pod základní vrstvu make – upu, tak se jí osvěžovat i během dne.

Voda na pokožce pomáhá její hydrataci, ale také dodává minerály a potřebné stopové prvky. Navíc vás i pocitově osvěží, což bude velmi potřebné za měsíc, za dva, za tři, až zase budeme padat úmorným vedrem.

Strava

Ani stravu není radno brát na lehkou váhu. Ano, pitný režim a režim stravy dokáží s pokožkou divy. Abyste podpořili svou pokožku a její hydrataci, je dobré do jídelníčku zařadit kvalitní potraviny, nejlépe bio produkty. Kvalitní tuky v podobě ořechů, dostatek ovoce, zeleniny, ale i masa nebo kolegenu. Ovšem púozor, dokonce ani kvalitní škroby by se neměly vynechávat. Tedy celozrnné pekařské výrobky, luštěniny apod. Vyhnout se musíme toxickým látkám v jídle – proto upřednostňujme bio.  

Spánek

U spánku vše začíná a končí. Kdo spí dostatečně a také kvalitně, tomu pokožka chrochtá blahem.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/benu-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.