6 snadných kroků k dokonalému vyčištění vašeho Xbox ovladače

0

Je čas vyčistit váš Xbox ovladač, protože usazeniny z povrchového kožního tuku, prachu, občas odkápnutého pitím nebo oddrobeného jídla už jsou prostě všude? To ale ovladačům a celkově konzolám vůbec nesvědčí! Pojďme se podívat, jak se pustit do jejich pravidelného, ale přitom snadného čištění, abychom zvýšili jejich výdrž a produktivitu!

Jak často čistit herní konzole?

Nejlépe každý měsíc. Četnost čištění závisí na tom, jak často hrajete a v jakém prostředí svou herní konzoli míváte. Čím více prachu, tím jeto horší. A čím vyšší vlhkost, tím také hůř. Tam, kde nejsou dobré podmínky, čistěte opravdu alespoň jednou za měsíc. Jinde stačí jednou za čtvrt roku.

O to víc se však věnujte úklidu svého okolí, zejména stírání prachu, nejlépe mokrou cestou. A konzoli berte jen do čistých rukou.

Krok první: vyjmout baterii

Při každém čištění herní konzole, ať už patří k Xbox nebo k jinému systému, je vždycky vyjmutí baterie. Předejdete tím nečekaným komplikacím, které může způsobit nešikovná manipulaci při čištění.

Budete i mačkat ovládací tlačítka, takže je potřeba, aby byl systém bezpečně vypnutý. A hlavně potřebujete vyčistit i prostor, v němž jsou baterie uloženy. I tady totiž bývá nános prachu, který zhoršuje kontakt baterie s vodícími prvky.

Krok druhý: důkladně očistěte rovné plochy konzole

Na čištění rovných a hladkých ploch konzole si vezměte hadřík a použijte malinko přípravku na nádobí. Ten dokonale odstraní mastnotu usazenou na konzoli. Úzké prostory a štěrbiny zatím vynecháte, na ty se dostanete v dalším kroku.

Jak vyčistit konzole
Jak vyčistit konzole

Krok třetí: zaměřte se na úzké štěrbiny a prohlubně, designová místa

Kde se nepodařilo očistit konzoli hadříkem, tam musí nastoupit tyčinky do uší, párátka nebo i jehla či špendlík. Projeďte všechna úzká místa, kam jste se hadříkem nedostali. A to právě i v prostoru baterií.

Krok čtvrtý: speciální péči věnujte tlačítkům start a stop

Zde se zaměřte na dokonalé očištění tlačítek, ale i jejich stran. Start a stop používáme nejčastěji, proto se dá předpokládat, že nános nečistot tu bude největší. Opět si pomůžeme párátkem, jehlou, špendlíkem.

Krok pátý: pečlivě dočistěte povrch od drobků nečistot, co jste vydolovali z nerovností a okolo tlačítek

Čištění je někdy nekonečná práce a u konzolí to platí dvojnásob. Proto se povrch musí vzít znovu, tentokrát třeba velkým štětcem. Za měřte se na místa, kde se usadily drobečky z těch nečistot, které jste vydrbali ze štěrbin a ze stran ovládacích tlačítek. Myslete na to, že se drobečky nesměji dostat nikam dovnitř do konzole.

odměna nutná
odměna nutná

Krok šestý: po kontrole vraťte baterie

Na závěr zkontrolujte výsledek svého čištění, pak vraťte baterie zpět. Když vám to čas dovolí, dejte si za odměnu pár kol s čistou konzolí. Ta se vám odmění delší životností a perfektním fungováním po celou dobu jejího aktivního používání.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.