5 způsobů, jak v mobilu zvýšit signál internetu

0

Někdy se může stát, že mobilní telefony nemají dostatečný a dobrý signál. Proč se to na telefonech stává jako proti tomu bojovat? Pojďme se na to podívat.

1. Pokud má váš telefon slabý signál Wi-Fi, zkontrolujte nejprve router

Slabý signál Wi-Fi může někdy způsobit i drobnost, jako je nábytek, zdi, nebo příliš nízká poloha routeru. Ještě před tím, než se rozhodnete pro výměnu staršího routeru, vyzkoušejte změnit jeho polohu. Váš router totiž může ovlivnit i router a Wi-Fi vašeho souseda.

Některá zařízení používají stejnou internetovou frekvenci, a to 2,4 GHz, což v podstatě znamená, že pokud existuje více zařízení využívajících stejnou frekvenci v obytném domě, může se vyskytnout vzájemné rušení.

No, a pokud připojení vašeho routeru používá více lidí ve vaší domácnosti, zejména pro webové stránky a programy, které vyžadují silné připojení (online videohry, živé vysílání kanálů, stahování), může Wi-Fi zpomalit.

V neposlední řadě je důležité řádně zabezpečit heslo sítě Wi-Fi. I když jste svému sousedovi či někomu jinému nedali heslo, je třeba ho měnit. V současnosti existuje mnoho způsobů, jak získat přístupové kódy pro připojení k internetu a stažení dat, která ve vaší síti putují.

5 způsobů, jak u mobilu zvýšit signál internetu

2. Používejte zesilovače signálu

Zesilovače signálu jsou velmi užitečné, když musíte sdílet vaše spojení s jinými lidmi (například studentské internáty) nebo je-li váš router příliš daleko, či přes více zdí. Zesílení spojení po celém domě je proto důležité a dosáhnout jej můžete prostřednictvím zesilovače, kterých je na trhu několik typů.

Existují i ​​zesilovače signálu pro připojení 3G / 4G, v některých případech mohou vylepšit váš internetový signál desetinásobně. Výhodou je, že zesilovače se používají velmi jednoduše, některé třeba jen strčíte do zásuvky, nastavíte, a je hotovo. Signál wifi pak můžete mít i na zahradě. Prohlédněte si nabídku obchodu Expert.cz!

3. Nabijte svůj telefon

Podobně jako funkce Bluetooth na vašem smartphonu, i síťové připojení vyžaduje dostatek baterky, aby bylo kvalitní. Pokud intenzivně používáte mobilní telefon, nebuďte překvapeni, když se jeho síťové připojení v čase zhoršuje. Proto má dnes mnoho mobilních telefonů i režim šetření baterie.

Abyste předešli příliš rychlému vybíjení baterie, doporučujeme následující:

  • Zavřete nepotřebné a nepoužívané aplikace pracující na pozadí (případně je dejte v čističi hibernovat)
  • Chraňte svůj telefon před přímým sluncem a vysokými teplotami
  • Upravte jas obrazovky
  • Aktualizujte software telefonu
5 způsobů, jak u mobilu zvýšit signál internetu

4. Vyhněte se přeplněným místům

A to nejen v souvislosti s korona epidemií, ale kdykoliv. Nedivte se, že máte špatné připojení, pokud jste na stadionu nebo hudebním koncertě s další tisícovkou lidí. Většina z nich se snaží udělat to samé – zveřejnit video nebo fotografii na sociální síti, aby ukázali, že jsou na koncertě. A kapacita přenositelných volných dat se ztenčuje.

Pokud se chcete připojit, musíte se přemístit na místo méně přeplněné.

5. Změňte operátora

Váš mobilní signál závisí na stupni pokrytí sítě a účinnosti pokrytí ve vaší oblasti. Můžete zkusit změnit svého síťového operátora a zbavit se takových problémů. Nově to jde snadno, rychle a bez pokut.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/expert-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.