5 věcí, bez kterých se vaše auto v zimě neobejde

0

Děsíte se v zimě každého rána, kdy budete muset půl hodiny škrábat a oprašovat auto? Věřte, že stačí málo, aby rozmrazování vašeho auta bylo rychlejší a efektivnější. Přinášíme vám pět tipů na vychytávky, které vám zpříjemní mrazivá zimní rána. Konec zmrzlým rukám a prokřehlým prstům!

1. Teleskopická škrabka se smetákem
Neocenitelným pomocníkem při škrábání auta je teleskopická škrabka, včetně praktického smetáku. Při škrábání budete díky prodloužené rukojeti vyvíjet mnohem větší sílu, takže vám to půjde mnohem rychleji a snadněji. Díky měkčené rukojeti se vám bude škrabkou dobře manipulovat. Uvidíte, že už se ani náhodou nebudete chtít vrátit ke klasické malé trojúhelníkové škrabce.

2. Rozmrazovač oken
Pokud vás ale škrábání oken vyloženě nebaví a nechcete jím trávit každé ráno, pořiďte si rozmrazovač oken Cinol. Přípravek po nastříkání necháte chvíli působit a poté rozpuštěnou námrazu jednoduše setřete hadrem.

3. Tekutý rozmrazovač zámků
Rozmrazovač zámků Cinol účinně a rychle rozmrazí jakýkoli zámek, ale působí proti zamrzání i preventivně. Díky tomuto zázraku se už pokaždé dostanete do auta naprosto bez problémů. Zároveň zámek vyčistí a promaže. Jeho aplikace je velmi jednoduchá, prostě jej stříknete do zámku a necháte krátce působit. Výhodou přípravku je jeho skladnost. Lahvička je malá, můžete ji nosit v kapse bundy nebo batohu, v případě potřeby jej tak budete mít vždy po ruce.

4. Sněhové řetězy
Ve výše položených oblastech se v zimě rozhodně neobejdete bez sněhových řetězů. Ideální volbou jsou rychloupínací sněhové řetězy. Sada dvou kusů je dodávána v praktické uzavíratelné textilní tašce, takže vám v kufru nebudou celou zimu překážet. Myslete na to, že je lepší sněhové řetězy mít a nikdy je nepotřebovat, než při jízdě bez nich riskovat vážnou nehodu.

5. Ochranná plachta
Zdaleka nejlepším řešením pro kompletní ochranu vašeho auta je plachta. Ochrání jej před zamrznutím, sněhem i znečištěním. Plachtu ovšem oceníte i v létě, spolehlivě ochrání vaše auto před horkem a prachem. Pod plachtu schováte celý vůz, stačí jen vybrat správnou velikost. To však není žádný problém, neboť jsou k dispozici plachty různých rozměrů. Manipulace s plachtou je navíc velmi snadná díky pružnému okraji. Po umístění už jen použijete stahovací šňůrku a plachtu tak bezpečně připevníte.

Když už budete vašeho miláčka vybavovat na zimu, nezapomeňte pořádně zkontrolovat vzorky na zimních pneumatikách a v případě potřeby je vyměnit za nové. V zimním provozu je třeba dbát na pozornost ještě více než obvykle.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/conrad-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nejlevnejsipneu-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/torriacars-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.