5 typů jak si zpestřit domácí trénink

0

Počasí venku už hlásí příchod zimy a řekněme si to upřímně, ne každý má tak silnou vůli, aby se donutil k běhání venku. Někteří z nás se pomalu přemisťují do fitness center, jiní se zase rozhodnou pro pohodlnější trénink doma. V dnešním článku vám přináším pár typů na to, jak si oživit domácí cvičení. Nelekejte se hned na začátku, nejde o žádné drahé posilovací stroje, které se většinou stejně promění ve věšáky na oblečení. Tyto drobné pomůcky nezaberou skoro žádné místo a navíc vám zaručím, že pokud je zařadíte do pravidelného tréninku, uvidíte výsledky!

Švihadlo 
Teď se možná smějete, ale věřte nebo ne, tato hračka, kterou zná každý z dětství, by neměla chybět ve vaší sportovní výbavě. Zkuste si chvíli před posilováním přeskakovat a uvidíte sami, jak se vám zvedne tepová frekvence. Dnes už si můžete vybrat z široké škály švihadel, které mají  spoustu funkcí. Například Lifefit Digital Rope za vás bude počítat i spálené kalorie.

Kettlebell
Že jste o něm ještě neslyšeli? Chyba! Lze ho všestranně použít, nahradíte jím i činky a na internetu najdete spoustu videí a tutoriálu, jak pro začátečníky, tak pokročilé. Doporučuji lehčí Master 4 kg, pokud si ale troufáte na víc, můžete zkusit třeba Master 20 kg.

TRX závěsný systém 
Je to teprve pár let, co se u nás tato novinka objevila. Hned ji propadlo tisíce sportovců, a pokud i vy chcete svůj trénink posunou o laťku výš, není nic snadnějšího, než si závěsný systém koupit domů. Začít můžete například s Master Multitrainer, který sice není originálním TRX, ale účel splní naprosto stejný.

Hrazda 
Ze začátku to vypadá jako sranda, ale jakmile se opravdu rozhodnete zkusit nějaké ty shyby, úsměv vás určitě přejde. Chce to vůli a trochu tréninku, k tomu vám pomůže například Hrazda Lifefit Plus, která slibuje jednoduchý systém zavěšení do dveří. Vy už potom můžete začít trénovat kdykoli jen projdete dveřmi.

Posilovací kolečko
Poslední pomůcka možná vypadá nenápadně, ale je to skvělý pomocník. Stojí pár korun, nezabere skoro žádné místo a ještě mnohonásobně zefektivní snahu o „břišní pekáč“.  Doporučuji posilovací kolečko Master.

Nemůžu slíbit, že při používání těchto pomůcek se z vás stane kulturista. Co ale slíbit mohu je fakt, že vaše domácí cvičení bude zábavnější a živější.

Přeji krásný trénink.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.