5 typů jak se naučit cizí jazyk

0

Většina odborníků tvrdí, že cizí jazyky se nejlépe učí v mládi, to ale vůbec neznamená, že by se o to starší generace neměla ani pokoušet. Naopak! Učit se novému jazyku nám pomáhá udržet mozek v kondici a řekněme si upřímně, v dnešní době už se většina z nás neobejde alespoň bez základů Angličtiny. Ať už potřebujete cizí jazyk pro lepší pracovní pozici nebo se jen nechcete zbytečně ztrapňovat na cestách, mám pro vás pár typů od odborníků, jak na to.

Reálný cíl
Pokud jste úplným začátečníkem, nedávej si zbytečně velké cíle, abyste dohnali své pokročilejší kolegy. Správnou volbou bude jistě jazykový kurz, nicméně bude potřeba i trocha samovzdělávání. Vypište si alespoň 50 základních slovíček a slovních spojení a začněte je pravidelně používat. Postupně nabalujte gramatiku. Důležité je ze studia udělat životní styl, pravidelnost, i přesto, že jste nemocní, tak budete schopni následovat svůj cíl.

Pusťte cizí jazyk do svého života
Čím více budete s novým jazykem ve styku, tím více se samozřejmě naučíte. Kupte si dětskou knížku pro nejmenší, poslouchejte audio knihy, koukejte na filmy v originálu s titulkami (nejlépe těmi originálními), popište si doma vybavení lístečky, zkrátka v kreativitě se meze nekladou.

Zavolejte na pomoc technologii
Co si budeme nalhávat, bez technických pomůcek si těžko představíme každodenní život. Tak proč je jednou nevyužít i pro něco smysluplného? Stáhněte si aplikace do svého chytrého telefonu, budete tak moci studovat kdykoli budete mít volnou chvilku. Stejně tak na internetu najdete nepřeberné množství stránek, které vám i zdarma pomohou se zdokonalit. A co si třeba přepnout jazyk v telefonu?

Najděte si přátele
Nejenže se vám dostane možnost jazykové výměny, ale když budete mít štěstí, třeba narazíte na nového kamaráda, který vám otevře oči do kultury a vy se tak vzděláte více než jen v nových slovíčkách. A že vedle vás zrovna nebydlí žádný sympatický Angličan? Stačí být online a nebudete se stačit divit kolik lidí stojí o to, si s vámi dopisovat!

Nebojte se dělat chyby
Jsme jen lidé a každý někdy začínal. Nejčastější chyba je, že se bojíme mluvit, abychom neudělali chybu. Většina rodilých mluvčích vám ale ráda pomůže, opraví vás a nebojte se, nebudou si z vás dělat srandu. Naopak ocení úsilí, naučit se jejich jazyk. Mluvte, mluvte a mluvte! Nic vám více nepomůže než konverzování. Nemusíte se pouštět do složitých rozhovorů o globálním oteplování, stačí drobné konverzace o denních činnostech, jen díky tomu se budete časem cítit mnohem sebevědoměji.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/tutor-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.