5 tipů pro sladký spánek

0

Každý den potřebujeme dostatečně relaxovat, a to i během spánku. Nedaří se vám snadno usnout nebo se po probuzení cítíte ospalí a unavení? Příčin je několik.

Příčiny nekvalitního spánku
Možná jste zvyklá spát určitou dobu a včera jste šla spát tak pozdě. Tělo na náhlou změnu není zvyklé, rozhodí se spánkový režim, a poté můžete být i po vyspání unavená. Přitom spánek je důležitou součástí našich životů a neměl by být podceňován. Další možnou příčinou je kvalita matrace. Pokud máte proleženou, nekvalitní nebo velmi levnou matraci, pro záda to není ideální. Hlavně záda by si měla po dlouhém namáhavém dni odpočinout na kvalitní matraci, nejlépe s několika zónami. Zóny jsou rozděleny podle materiálu v matraci tak, aby různé části v matraci byly jinak tvrdé a pružné. Největší pozornost se věnuje prostřední části, jelikož často ležíme uprostřed, kde leží nejvíce tělesné váhy. Další možností nekvalitního spánku je hluk, který nám zdánlivě nevadí, ale prolíná se nám do spánku, kde nás přesto ruší a vniká do našich snů.

Pomocníci při spánku
Už máte kvalitní matraci, ale přesto se vám špatně spí? Vyzkoušet můžete jeden či více z pomocníků, pro sladký a ničím nerušený spánek.

Nahřívací polštářek
Často se vyrábí z bavlny a uvnitř s různou výplní. Můžou to být sušené třešně, levandule nebo pšenice. Nahřívací polštářky obsahují pšenici proto, že drží teplo déle. Polštářek můžete používat na spaní proti bolestem kloubů a svalů, při menstruačních bolestech, na předehřátí postele nebo kočárku a také pro příjemnou relaxaci. Ještě než se ponoříte do své předem nachystané vany, dejte si nahřátý polštářek do postele.

Koupel
Kupte si sůl nebo olejíček do koupele s příjemnou vůní levandule. Ta uklidní a zklidní mysl. Některé druhy olejů obsahují například chmel, který také podporuje spánek nebo třeba meduňka indická – ta navrací tělu rovnováhu, když jste měla namáhavý den.

Masáž před spánkem
Masáž prohřeje svaly a v kombinaci s masážním olejem s hezkou vůní nabudí příjemnou atmosféru, vhodnou pro spánek. Pokud máte možnost, namasírujte se navzájem se svým partnerem. Uvidíte, že se vám nejenže bude spát lépe, masáž bude od přítele příjemnější, ale ještě si utužíte vzájemné vztahy.

Solný přístroj
Solný přístroj na čištění vzduchu je vhodný pro astmatiky nebo při chronických dýchacích potížích. Tento přístroj funguje na takovém principu, abyste se cítila jako v jeskyni, a proto dýchala podobný ne-li stejný vzduch. Navíc přístroj zachytává prach, nepříjemný zápach a je účinný i proti chřipce a nachlazení. Zároveň příznivě působí i na psychiku a snižuje problémy s chrápáním.

Tabletky nebo čaj na usnutí
Třezalkový nebo meduňkový čaj před spánkem zklidní a po spánku máte pocit, že jste spali o něco déle než obvykle. Vhodný je také čaj na spaní, který obsahuje směs různých bylin. Při potížích se spánkem pomůžou i tabletky. Půl hodinu před spánkem si vezměte jednu tabletu, pak si lehněte do postele a čekejte na efekt. Možná se vám opravdu konečně bude s následujícími radami spát sladce.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.