5 tipů pro krásné nehty

0

Krásné, pěstěné nehty jsou vizitkou každé ženy. Pokud je budete mít okousané, protože si je ze zlozvyku neustále koušete, ubere vám to na sebevědomí a nebudete taková atraktivní žena, kterou byste mohla být. Přečtěte si následujících 5 rad pro péči o nehty a staňte se celkově neodolatelnou.

Pečlivá úprava
Pokaždé, když se chystáte si nehty nalakovat, byste měla podstoupit jakousi regenerační kúru, aby nebyly nehty neustále zničené a byly díky pravidelné péči pevnější a nelámaly se. Napusťte si umyvadlo teplou vodou, ale bez mýdla. Místo něj do umyvadla vymačkejte půl citrónu. Kůžička kolem nehtů tím perfektně změkne a před lakováním půjde bez námahy zarovnat. Pokud stále nepůjde kůžička zatlačit, můžete použít olej na nehtovou kůžičku. Citrón navíc pomohl k zdravému čištění nehtů. Dokud jsou nehty ještě vlhké, zatlačte rovnoměrně nehtovou kůžičku a nehty opilujte. Nejlepší je papírový či skleněný pilník. Kovový se po umytí rukou tímto způsobem nedoporučuje, jelikož je moc drsný a nehty by v této fázi spíše zničil. Následně naneste regenerační sérum, ale ihned po něm neaplikujte vrstvy laku. Regenerační lak je třeba nechat na nehtech déle bez velké zátěže. Proto po uschnutí laku si navlečte na ruce bavlněné rukavice a chvíli (asi 10 minut) čekejte, aby mohla regenerace proběhnout. Dále můžete aplikovat lak. Nejprve ale podkladový, nejlépe bezbarvý, který nechejte potřebnou dobu uschnout. Bezbarvý lak zamezí žloutnutí nehtů a vrchní lak bude lépe držet.Nakonec nehty nalakujte dostatečným množstvím laku, nechce zaschnout a je hotovo.

Manikúra u odborníka
Jednou za čas vaše nehty potřebují zásah nějakého odborníka. Pokud někam půjdete, nejlépe si nehty předtím odlakujte, aby neměli zbytečnou práci a vy neutratila více peněz. Odborník mimo pečlivou manikúru zhodnotí, zda máte dostatek vápníku a dalších minerálů, případně může doporučit, jak péči o nehty zlepšit. Má navíc k dispozici nepřeberné množství barev, které jen tak neseženete. Na ples nebo jinou důležitou událost se vyplatí si nehty nechat pořádně „vyšperkovat“, vyzkoušet například gelové nebo umělé nehty, aby se i z krátkých nehtů staly pěstěné dlouhé.

Kreativní chvíle
Nechcete ztrácet čas cestou do města a utrácet drahocenně vydělané peníze? Pomoci si můžete i doma pomocí nejrůznějších sad. Pomocí nejrůznějších štětečků si můžete vytvořit jakýkoliv obrázek, záleží jen na vaší vlastní šikovnosti. Také si můžete zakoupit nálepky na nehty nebo vyzkoušet různé návody na webu.

Při úklidu noste gumové rukavice
Když uklízíte nebo zahradničíte, gumové rukavice by měly být nutnou součástí. Když si připomenete kolik je chemických látek v různých čistících prostředcích, je logické, že jsou vaše nehty poničené. Netrpí přitom jen vaše nehty, ale i ruce.

Potraviny, které nehty posílí
Potraviny jako vajíčka, mléko, houby a citrusy obsahují důležité vitamíny, nezbytné pro růst a zpevnění nehtů. Pokud máte problém s bílými tečkami na nehtech, znamená to, že máte málo vápníku. Také je potřeba doplňovat dostatek zinku a vitamínu B – biotinu, který je nezbytný, pokud se vám často lámou nehty. Pokud budete zmíněné potraviny pravidelně ve vašem jídelníčku, za chvíli budete mít krásné a zdravé nehty.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.