5 snadných způsobů jak si uvolnit místo v Androidu

0

U telefonů staršího data, což často znamená přístroje starší než jeden rok (ano, stárnou velmi rychle), se může brzy stát, že jim prostě dojde místo v paměti. A kde je nedostatek paměti, tam se nedá ani rychle pracovat. Telefon s Androidem, nebo tablet s tímto operačním programem pak zpomalují, nechtějí stahovat další aplikace, nereagují na vaše povely tak, jak byste očekávali a jak by i reagovat mohly, kdyby měly onen kýžený dostatek prostoru. Jak tedy svému Androidu dopřát více místa, zde je pět snadných kroků, jak toho docílit.

1. Pravidelně čistěte svůj telefon nebo tablet od odpadního balastu

Je potřeba si stáhnout kvalitní, ověřenou aplikaci pro čištění odpadních dat z vašeho Android zařízení. Co jdou odpadní data? Jde o data v mezipamětích a skrytých mezipamětích, kam si aplikace během své práce ukládají data, která během činnosti potřebují.

Ale jakmile aplikace úkol dokončí nebo ji zavřete, data už nepotřebuje. Jenže zůstanou uložena ve vašem telefonu či tabletu. Pokud je nečistíte, neodstraňujete pravidelně, postupně se celá paměť telefonu natolik zanese, že nebude možné s ním nadále dobře pracovat.

Vy sami coby uživatelé samozřejmě nepoznáte, co můžete a co nemůžete vymazat. Ale pozná to právě kvalitní a ověřený správce aplikací a paměti telefonu, který bude úložiště všeho zařízení neustále udržovat v dobré kondici.

Většinou mají tyto aplikace dvě verze, a těmi jsou zdarma verze, která sama nic nesmaže, ale můžete ji o smazání požádat a odsouhlasit jej. Pak je placená verze (placená buď penězi, nebo vaším časem, který strávíte sledováním vložených reklam).

A placená verze funguje automaticky, jen vás během času může informovat, kolika megabajtů dat zase vymazala. Díky takovým aplikacím nebude vaše Android zařízení zatíženo zbytečnými daty a bude fungovat stále dost rychle (pokuj jej vy sami nezahltíte fotkami, videem a spoustou aplikací.

5 snadných způsobů jak si uvolnit místo v Androidu
5 snadných způsobů jak si uvolnit místo v Androidu

2. Když to jde, rozšiřte paměť externím úložným místem

pokud máte možnost, můžete si paměť telefonu rozšířit o externí paměťovou kartu, která pro vaše data nabídne další úložný prostor. Přesunout sem můžete hlavně fotky a videa, která zabírají v telefonu většinou nejvíce místa.

3. Přesuňte soubory mimo telefon

Pokud ale za SD kartu utrácet nechcete nebo se do vašeho telefonu dát nedá, můžete vše vyřešit jinak a též elegantně: Přesuňte si fotky a videa do clowdu (Google Photos, Dropbox, Microsoft OneDrive, Flickr atd.) nebo je šoupněte do vašeho počítače. Když budou v clowdu, budete je mít kdykoliv k dispozici.

4. Zbavte se nepoužívaných nebo málo používaných aplikací

Odinstalujte aplikace, které nepoužíváte nebo které používáte jen minimálně. Odinstalace v Androidu je snadná, stačí dlouze podržet prst na aplikaci a pak ji přesunout k ikoně „odinstalovat“, která se na ploše objeví.

Pozor, pokud dáte aplikaci jen do koše, znamená to, že ji sundáváte z domovské obrazovky, ale rozhodně se nejedná o odinstalaci. U některých aplikací vám tento snadný způsob odinstalace nebude fungovat, protože telefon vyhodnotí aplikaci jako systémovou.

5 snadných způsobů jak si uvolnit místo v Androidu
5 snadných způsobů jak si uvolnit místo v Androidu

Nainstalovaný čistič odpadních dat, který maže mezipaměti, se postará, aby po odinstalovaných aplikacích nezůstal v telefonu žádný odpadní materiál.

5. Přesuňte aplikace mimo telefon

nejen fotky a videa, ale i aplikace si můžete z telefonu přesunout pryč, respektive z jeho vnitřního úložiště. Samozřejmě je nebudete přesouvat do počítače, to by vám k ničemu nebylo. Ale přesunout je zdárně můžete právě na externí paměťovou SD kartu. A jak na to?

jděte do nastavení, dále do správce aplikací. Zvolte buď kategorii „instalované aplikace“ nebo „všechny aplikace“, které budou obsahovat i aplikace instalované výrobcem. Pak vyberte možnost „přesunout do uživatelského prostoru (move to user space) a vyberte SD kartu.

Hned potom zase použijte čistič odpadních dat, aby vyčistil úložiště od zbylého balastu vzniklého činností těchto aplikací.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vsechnonamobil-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.