5 rafinovaných tipů pro módu větších velikostí

0

Jste-li majitelkou kypřejších tvarů a výraznějších křivek, pravděpodobně se ve vás perou dvě protichůdné tendence. Tou první je schovat přebytečná kila, druhou pak zvýraznit nadělené přednosti. Pokud se i vy trápíte překonáváním tohoto věčného souboje, tak přestaňte. Vůbec totiž nejde o protichůdné cíle v oblékání. Dají se totiž skvěle sladit do kupy! Nic pak nebude bránit tomu, abyste se ve svém novém outfitu cítily dobře.

1. Strukturujte

Nejhorší, co si na sebe může žena kypřejších tvarů vzít, jsou splývavé a beztvaré kousky, které ve výsledku budí „krabicoidní“ dojem. Větší ženy vypadají v takových modelech jako kráčející skály, což ale vůbec není lichotivé. Splývavé modely s rovnými střihy nechte vyzáblinám, na kterých tahle móda vypadá sympaticky, splývavé modely totiž fungují jako rozšíření, případně přebírají tvar těla své nositelky.

Vy ale strukturujte. Co to znamená? Vždycky si vyhlédněte modely, které mají dostatečný tvar a strukturu samy o sobě. A ať jsou malinko pevnější v místech, která chcete zdůraznit. Nemusíte se samozřejmě trápit ve zužovacích korzetech, to se dnes po ženách opravdu již nevyžaduje, naštěstí. Ale vybírejte oblečení, které je střiženo tak, aby zdůraznilo ty zajímavé linky, jejichž jste majitelkou. A je jedno, zda jde o linky nahoře nebo dole. Struktura materiálu, barev nebo jemného vzoru také udělá hodně. Velkým vzorům ale včas zamávejte.

Móda ve větších velikostech?
Móda ve větších velikostech?

2. Pokud jste přesýpacími hodinami, zvýrazněte pas

Přesýpací hodiny aneb ideál ženské krásy. Jenže ne každá žena je obdařena takto elegantním tvarem těla, a proto umně oblečená kyprá dáma s výrazně užším pasem, než je obvod jejích boků, často vypadá více sexy než žena sice štíhlá, ale postavy bez pasu (obvod hrudníku, pasu i boků je téměř stejný). Pochlubte se svými přesýpacími hodinami a zvýrazněte pas.

Každá žena má pas v jiné výšce. A tak si vždy dejte tu práci, že najdete modely s největším zúžením právě v místě právě vašeho pasu. A jestliže se nepovede, nevadí. Od toho přece máme pásky! Pomůže totiž i ozvláštnit libovolné oblečení. Jen je nutné si před zrcadlem ověřit, zda pásek, který jste si vybrala, není příliš široký. Potom by totiž váš pas pro změnu rozšířil.

3. Naučte se poznávat, co který střih dovede

Střihy anebo barvy umějí změnit typ postavy. Zní to sice neuvěřitelně, ale různé střihy a různé barvy jsou schopné skrýt či naopak přidat opticky až několik kilogramů nebo centimetrů v obvodu. A nejenže černá zeštíhluje, ale ani správně použitá bílá nepůsobí špatným dojmem. Pozor na velké a kontrastní vzory.

Džíny s nízkým pasem rozšíří postavu i těm nejhubenějším ženám a dívkám. Naopak pas vyšší dodá postavě na jemnosti a pas opticky zúží. Džíny skinny nebo mrkváče také nejsou zrovna lichotivé pro kypřejší tvary, ale pro změnu střih bootcut zakryje spoustu neforemností, zejména u žen se silnějšími stehny. Džíny celkově jsou skvělé v tom, že podrží tělo více při sobě, tukové polštářky se v nich tolik nepohybují. Tedy za předpokladu, že nesáhnete po materiálu s příliš velkým množstvím elastanu.

Móda ve větších velikostech?
Móda ve větších velikostech?

4. Tmavou nahoru nebo dolů?

Skvěle působí kontrasty s horním a dolním dílem oblečení ve velmi odlišných barvách. Ale dát si nahoru barvu tmavší nebo tu světlejší? Závisí to samozřejmě na typu postavy. Jablíčka (ženy se štíhlejšíma nohama a se sklonem k ukládání tuku spíše na břiše a prsou) budou lépe vypadat ve světlých kalhotách a tmavším horním dílu.

Ženy s větším pozadím a širšími stehny právě naopak. Soustředit by se měly na tmavší kalhoty, ale na světlejší a barevnější horní díly oblečení, ale s minimem vzorů, spíše s aplikacemi nebo jednobarevné kousky.

5. Výstřihy umějí hodně

Samy jistě máte vyzkoušeno, že roláky nejsou pro kypřejší postavy to pravé ořechové, dokud přes ně nepřehodíte cokoliv s hlubokým výstřihem do V. Výstřihy jsou v dokreslení postavy totiž mocnými kouzelníky. Silnější postavy musejí vždy ukázat obličej a krk anebo si přes rolák přehodit cokoliv do tvaru písmene V nebo alespoň hlubokého U. Tím se opticky rozbije větší plocha širších ramen nebo plnějších prsou.

Móda ve větších velikostech?
Móda ve větších velikostech?

Jestliže jste obdařena horními přednostmi, hrdě je ukazujte. I kypřejší ženy mívají viditelné klíční kosti, mají hladší krk, mnohem později se jejich kůže na krku vrásní, protože tuk přirozeně funguje jako prevence vrásek v obličeji i pod ním. Ukazujte proto nejen obličej a krk, ale nechte vyniknout i ňadra. Odvede to pozornost od postavy jako celku a ještě mnoho mužů potěšíte příjemným výhledem.

Myslíte, že se na internetu nedají sehnat velké velikosti? Podívejte se třeba do oddělení velkých velikostí u BonPrix.cz!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bonprix-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.