4 chyby při nabíjení mobilu, které možná děláte také…

0

Používání smartphonů a jejich nabíjení je v dnešní době zcela běžnou věcí, nad kterou se již málokdo zamyslí. A i přesto, že nabíjíme několikrát týdně, neznáme proces nabíjení zcela a děláme chyby z nevědomosti či ze zapomnětlivosti. Tyto chyby ale baterii oslabují a ničí. Které to jsou? Nejčastější čtyři vám teď ukážeme. Děláte je také?

1. Používání jiné než originální nabíječky/adaptéru

Nepoužíváte originální nabíječku. Při nabíjení bychom totiž měli použít tu nabíječku/adaptér, kterou jsme dostali k mobilnímu telefonu. Jde o originální kus, který je pro náš mobilní telefon vhodný. Pokud se stane, že se vám originální nabíječka/adaptér pokazily a máte doma jinou nebo jste si koupili nabíječku od jiné značky, nabíjení může být velmi pomalé nebo naopak velmi rychlé. Většinou nebude takové, jaké má být. A to je právě ten problém. Na zdraví a životnost baterie to má velký vliv.

4 chyby při nabíjení mobilu, které možná děláte také

2. Používání telefonu, když se nabíjí

Používáte telefon, dokud se nabíjí? Pak je to chyba s číslem 2. Proč? Protože zadní část mobilních telefonů je pak teplejší, než by byla bez používání. Teplota baterie mobilního telefonu se používáním telefonu během nabíjení zvyšuje, což vede k riziku snížení jejího výkonu. Li-ionové baterie, které se v mobilech nacházejí, jsou velmi náchylné na teplo a snadno se zničí.

Příslušenství k mobilům najdete v obchodě VšechnoNaMobil.cz.

3. Nevyndání telefonu z obalu před nabíjením

Nabíjíte telefon, když je v obalu? Opět škodíte své baterii zejména teplem. Obal izoluje, teplo se nedaří z telefonu správně odvádět. Li-ionové baterie jsou náchylné na teplo. Při nabíjení se zahřívají, a pokud se nacházejí v obalu, zahřejí se rychleji a jednodušeji. Proto byste před nabíjením měli mobil vytáhnout.

4 chyby při nabíjení mobilu, které možná děláte také

4. Nabíjení mobilu přes noc

I vy nabíjíte telefon přes noc? Je to jediná doba, kdy jej dlouhodobě nepotřebujete, tak ho můžete strčit nabíjet. Jenže to má jednu nevýhodu. Baterie se mnoho hodin neustále nabíjí, což vůbec není dobré pro její výkon. Nabíjet byste měli do cirka 80 %, telefon udržovat na hladině nabití mezi 40 – 80 %, minimálně do doby, než se do telefonů začnou dávat dokonalejší baterie, u nichž nebude nutné tyto detaily řešit.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vsechnonamobil-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.