3 tipy jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších

0

Bezdrátová sluchátka jsou mezi námi stále populárnější. Známé značky závodí v tom, která přijde s lepšími a výkonnějšími sluchátky, které si lidé zamilují. O nabíjení, párování nebo znovu nastavení sluchátek už jsme si tu psali. Ale co jejich samotné nošení? Existuje totiž jeden problém, že více lidem tato sluchátka prostě vypadávají. Každý má totiž úplně jiný tvar ucha. Dnes se proto podíváme na tři tipy, jak zabránit vypadávání bezdrátových sluchátek z uší a užít si tak nerušený zážitek z poslechu hudby.

Ukažme si na úvod statistiku od Apple. Až 55 % uživatelů AirPods uvedlo, že jejich sluchátka jim v podstatě nevypadávají. 35 % uživatelů uvedlo, že jim sluchátka nechtěně již někdy vypadla. 7 % uživatelů naopak uvedlo, že sluchátka jim často vypadnou, hlavně během chůze.

jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších
jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších

Vypadení bezdrátových sluchátek je velmi nepříjemné, protože sluchátka nejsou ničím připevněna k tělu a ani sama k sobě. Takže máme pro vás pár rad, jak proti tomu bojovat.

1. Návleky na sluchátka

Hlavním důvodem, proč sluchátka bluetooth vypadávají, je zejména jejich příliš hladký povrch. Proto je vhodné použít drobné doplňky pro zvýšení tření. Jednoduchým řešením jsou například silikonové návleky, které přicházejí na trh v několika provedeních.

jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších
jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších

Kromě toho, že návleky pomáhají k tomu, aby sluchátka dobře držela, také sluchátka ochraňují. Použitím návleků si tak nejen pomáháte udržet sluchátka v uších, ale také je chráníte před poškozením či před zanesením přirozeným ušním mazem. Cena za takové návleky je navíc poměrně nízká.

2. Použijte speciální tkaničky

Může se stát, že vám budou šňůrky překážet, ale jsou velmi bezpečné. Pokud vám jedno sluchátko vypadne, vždy zůstane viset na vašem krku. Můžete si nastavit délku podle svých skutečných potřeb, což je nakonec docela výhodné.

Možná se divíte, nač si kupovat sluchátka bez drátů, když si na ně tkaničky dáte. Je to ale velmi efektivní řešení, díky kterému můžete zabránit, aby vám sluchátka vypadla a ztratila se. Další možností je sáhnout po bezdrátových sluchátkách, která již mají spojení navzájem mezi sebou. Pro nošení jsou nejbezpečnější.

jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších
jak si udržet bezdrátová sluchátka v uších

3. Speciální domácí výrobky

Doma si můžete také udělat protiskluzové nálepky, díky kterým budou vaše sluchátka praktičtější, s hrubším povrchem, nebudou klouzat. Takový výrobek vás nebude nic stát, protože si ho prostě připravíte doma.

Tato metoda je velmi jednoduchá. Doporučuje se použít pomůcku z netkané textilie, nejlépe papírovou náplast, která se používá ve zdravotnictví. Tu jen vystřihnete do půlkruhu správné velikosti a následně ji přilepíte na obě strany sluchátek. Je to velmi jednoduché a praktické. Sice to nevypadá zrovna esteticky, ale můžete mít jistotu, že když sluchátka nosíte, nikdo nic neuvidí.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.