3 snadné kroky k tomu, abyste se zbavili otravných a nevzhledných pórů na pokožce. Stačí běžné domácí ingredience!

0

Mnoho žen, ale i mužů se trápí nevzhlednými otevřenými a mazem zaplněnými póry na pokožce. Ženy je maskují makeupem, čímž celou situaci ještě zhoršují. Pánové s nimi raději nedělají nic, aby jejich stav ještě neprohloubili. Ale přitom stačí tři snadné kroky, které otevřené póry dají zase do pořádku. A ani to nezabere mnoho času.

Pojďme se spolu podívat na podrobné recepty a postup, jak je použít. Ve všech případech jde o běžné doma používané suroviny, které nebudete muset pracně shánět, ani za ně dávat v obchodech velké sumy. Prostě snadné, rychlé a levné řešení, na které se můžete při častějším použití stoprocentně spolehnout.

makeup pleti moc neprospívá

makeup pleti moc neprospívá

Nejdříve je nutné póry napařit a odstranit, nejlépe nálepkami, které vytáhnou vše, co v pórech přebývá. Případně zajít ke kosmetičce, která dokáže nevzhledné póry odstranit. Ale jak zabránit jejich dalšímu vzniku? Tady je návod, jak na to, aby se dařilo držet póry čisté a zavřené co nejdéle.

Krok první: Jablečný ocet jako přírodní tonikum

K tomu, abyste si vyrobili prvotřídní tonikum, potřebujete jen jablečný ocet, k němu obyčejnou vodu. Poměr je následující: 5 polévkových lžic jablečného octa a 2 šálky čerstvé vody z kohoutku. A pak ještě rozstřikovač. Čistý, pokud možno určený pro tělovou kosmetiku. Prodávají se v běžných drogeriích, v eshopech je najdete bez problémů.

K čištění pleti

K čištění pleti

Nejdříve si omyjte obličej vodou, samozřejmě se odličte. K omývání přidejte něco k čištění, třeba i přírodní mýdlo nebo micelární vodu. Pak na obličej nastříkejte vyrobenou směs jablečného octa a vody, nechte zaschnout. Nakonec natřete pleť hydratační krém se složkou z kokosového oleje.

Díky čemu funguje jablečný ocet s vodou nanesený na obličej a nechaný zaschnout? Je totiž díky svému složení schopen uzavírat otevřené kožní póry. Ale to není vše. Dokáže i pečovat o vaši pokožku díky tomu, že udržuje stabilní pH. Dalším pozitivním výsledkem působení naředěného jablečného octa je schopnost zabránit kožním infekcím, které se projevují zarudnutím a nevzhlednými bílými čepičkami na povrchu pórů.

Krok druhý: Maska z vaječného bílku

Na výživnou a léčivou masku na obličej budete potřebovat jen vaječný bílek, ovesné vločky, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. A to v následujících poměrech: Na jeden středně velký vaječný bílek dejte 2 polévkové lžíce jemných ovesných vloček a 2 polévkové lžíce citronové šťávy, samozřejmě čerstvě vymačkané. A nejlépe v bio kvalitě.

Vejce jsou nejen k jídlu

Vejce jsou nejen k jídlu

Smíchejte všechny ingredience a vytvořte pastu. Naneste na obličej a nechte působit asi 30 minut. Posléze vše smyjte. Pokud se vám z představy vaječného bílku na obličeji dělá nepříjemně, zkuste přesvědčit sami sebe, abyste zatli zuby a vyzkoušeli tuhle masku. Proč? Protože má mnoho pozitivních účinků!

Tím hlavním, co vám maska z bílku, ovesných vloček a citronové šťávy může dodat, jsou dva esenciální a nijak nenahraditelné kožní prvky: kolagen a živočišný protein. Obě složky pozitivně působí na složení pleti, její vypnutí, celkový povrch. A samozřejmě na kožní póry. Díky tomu, že bílek obnovuje elasticitu kůže, budou póry moci zůstat uzavřené. Dokonce i vrásky pak budou na ústupu.

Nic příjemného

Nic příjemného

Krok třetí: Hydratační gel s aloe vera aplikovaný na noc

Pleť v noci ocení výživu. A co jiného než aloe vera by dokázalo tak vyživit všechny vrstvy pleti? A díky tomu i redukovat tvorbu otevřených pórů a černých teček? Aloe vera je v tomto smyslu k nezaplacení, proto si ji rozhodně pořiďte. Nejlépe organický gel z aloe vera.

Večer ho jednoduše naneste, nechte zaschnout a běžte spát. Ráno si pečlivě omyjte obličej, až se probudíte. To je vše. Výzkumy prokázaly, že gel z aloe vera drží póry uzavřené. Snižuje potřebu pleti tvořit tolik mazu, čímž se vyvarujete brzkému vytvoření dalších pórů. Navíc umí nasát přebytečnou mastnotu. Aloe vera také zpomaluje stárnutí pleti. Zvyšuje její elasticitu, i díky tomu, že stimuluje tělo k vyšší produktivitě kolagenu.

Když není čas...

Když není čas…

Krok obecný: prevence

Abyste dosáhli dobrého účinku zmíněných metod, je potřeba se chovat zodpovědně ke svému tělu jako celku. Takže lépe žít, lépe jíst, více se hýbat a potit, méně používat hutné krémy a nekvalitní makeupy, méně se vyskytovat ve špinavém prostředí. A pravidelně pleť čistit a starat se o ni. Rozhodně neuškodí ani občasná masáž obličeje. A samozřejmě relax. K zahození ani gelová báze pro mizení pórů. Tu použijte, když nebude čas na domácí přípravky.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/douglas-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.