3 nejlepší knihy o správné výživě podle ohlasů jejich čtenářů

1

Hledáte něco, podle čeho byste se mohli stravovat, aby se vám lépe žilo? Abyste se ve svém těle konečně cítili dobře, abyste měli na všechno dost energie, minimální hormonální výkyvy, rychlejší metabolismus nebo prostě jen svěžejší vzhled? Takových knih je na trhu spousta. Ale jak se v nich vyznat?

Postupně si je můžete napůjčovat v knihovně a postupně zkoušet. To je také řešení. Jen na ně možná budete stát několikaměsíční frontu, protože tenhle nápad prostě nemáte sami. Ok, některé jsou přístupné i elektronicky, takže z počátku to půjde rychleji. Ale i tak, je to spousta času, informací a odříkání. A jak všichni víme, je tu spousta jiných lidí, kteří tuto práci už odvedli před vámi. Knížky si pročetli, recepty vyzkoušeli. A mnoho z nich bylo tak laskavých, že se o své dojmy podělili online. Tak se pojďme podívat, které knihy vyhodnotili jako ty, co jsou pro běžného smrtelníka nejlepšími radami v oblasti zdravé výživy, směřované k předem danému cíli.

Jen je nutné vždy mít na paměti, že zdravá výživa nemá pouze jeden cíl. Jinak se bude zdravě stravovat člověk, který chce redukovat tuky a zlepšit fyzickou kondici, jinak na to půjde ten, kdo je v tréninku k získání maximální fyzické síly pomocí posilování váhou vlastního těla. Oba budou jíst dost jiné potraviny a v jiném režimu. Ale oba správně, vzhledem ke svému stanovenému cíli.

Tak se pojďme podívat, které knihy se čtenářům s jakými cíli líbily nejvíce.

Co vám výživoví poradci neříkají

Co vám výživoví poradci neříkají

Co vám výživoví poradci neříkají?

Kdo chce redukovat hmotnost bez ztráty svaloviny, může se spolehnout na titul: Co vám výživoví poradci neříkají? Autory jsou J. Tóth a P. Walek. Podrobně a velmi trpělivě tu vysvětlují principy vyváženého stravování. A objasňují logické důvody toho, proč jsou mnohé diety nesmyslné. Abyste viděli, že nevaří z vody, podložili svá tvrzení 250 klinickými studiemi.

Abyste se neutopili ve faktech o tom, co nefunguje, je tu spousta návodů, jak na to, aby výživa fungovala na redukci tuků. A nechybí ani spousta receptů a vychytávek. Kniha vás navíc nasměřuje ke správně dělanému sportu. Je psána pro ty, co o cvičení příliš mnoho neví. Ovšem autoři prý byli šikovní, takže i ostřílení sportovci v ní najdou mnoho nového a zajímavého. Recenze na knihu jsou mnohé. A pozitivní.

Jídlo na prvním místě

Jídlo na prvním místě

Jídlo na prvním místě

Autoři knihy Dallas a Melissa Hartwigovi se zasloužili o to, abychom se díky jejich knize dozvěděli jak se stravovat pro maximální výkon, lepší trávení, minimalizaci zdravotních problémů a optimální tělesnou hmotnost. A to opravdu není málo. I díky tomu je kniha hodnocena jako vůbec nejlepší kniha o stravě pro laiky.

Autoři zde dopodrobna, ale jednoduše a opravdu srozumitelně, představují biochemické reakce, které probíhají v našem těle. A díky tomu si pak umíme sami předem odhadnout, které jídlo je pro náš redukční nebo sportovní a tréninkový režim vhodné. A které naopak vůbec ne. Některá jídla vás totiž svým vlivem na naše tělo doslova překvapí.

Autoři v téhle knize dokonce dokázali vysvětlit fenomén závislosti na cukru. Ano, je to tak. I cukr je silnou drogou. Závislost a její důvody i vliv ještě podtrhují i vzájemným působením jednotlivých hormonů. Tahle kniha je snadnou cestou z věčných jojo efektů nebo z nedostatku materiálu pro budování svalů.

Ovládněte svůj metabolismus

Ovládněte svůj metabolismus

Ovládněte svůj metabolismus

Kniha psaná ve spolupráci s významnými experty v oblasti výživy a fungování lidského těla. To je „Ovládněte svůj metabolismus“ od Jillian Michaels a Mariska van Aalst. Jillian Michaels totiž vždy patřila k lidem, co bojovali se svou hmotností. Stále se jí pracně hubnutá kila vracela zpět, „jojo“ efekt se dostavil pokaždé.

A tak se autorka jednoho dne rozhodla, že osloví experty a požádá je o spolupráci. S jejich pomocí sestavila seznam nejlepších potravin pro správnou produkci hormonů v těle. Za mnohé v našem těle totiž může endokrinní systém. Díky jeho ovládnutí pak můžeme ovládnout svůj metabolismus.

Obsahem knihy je třífázový plán hubnutí. Až budete mít knihu přečtenu, naučíte se díky ní vyloučit z jídelníčku nezdravé potraviny a nahradit je těmi zdravými, účinnými v oblasti hormonů. Tím dosáhnete maximálních a trvalých výsledků.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/audioteka-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.