10 tipů pro ženy, které trápí malá výška (2)

0

Jak jsme si říkali již v prvním díle našich deseti tipů pro ženy s nízkým vzrůstem, nebývá malá výška u žen většinou považována za problém, protože co je malé, ta jo milé. Ovšem jak už to na světě chodí, nemusí to platit pro všechny ženy malého vzrůstu, zejména pokud nedorostly ani do 155 cm. Okolí jejich malý vzrůst sice většinou nevnímá nebo ho neřeší a nevadí mu to, kdežto výrazně malé ženy se často cítí v nepohodě.  

A tak se trápí tím, co na sebe, aby svůj malý vzrůst maskovaly. Vysoké podpatky jsou jednou z možností, jak si přidat několik centimetrů. Ale zdaleka ne jedinou. Jak jsme si už částečně řekli, hodně s malým vzrůstem „zamává“ i optické nastavení a sladění oblečení a několik dalších triků, které dodají postavě dojem větší výšky. Pojďme se podívat, jak se oblékat, aby i malé ženy vypadaly vyšší a cítily se spokojeněji.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

6. Vybírejte jen nízké boty, kozačky jsou pasé

Nízké boty jsou zárukou, že vaše nohy budou vypadat delší. Na zimu si samozřejmě můžete pořídit kozačky nebo sněhule, ale primárně je noste pod nohavicemi, zejména tedy kozačky. Vysoké boty totiž zkracují nohy, což vede k dojmu nižší a silnější postavy. Jenže to právě v případě malých žen není kýžený efekt.

Naopak kotníčkové provedení bot, to je to pravé, šmrncovní pro vaše nohy i celou vaši postavu po celé jaro a podzim. Některé modely jsou nositelné i v létě, mají lehký střih a perforované materiály! Oplývají též různými výškami podpatků.

7. Barvy nepřekombinovávejte

Zkuste sjednotit barvy. Co to znamená? Že byste se při nákupech a následné tvorbě outfitu měli zaměřit na oblečení jedné barvy, pouze jiných odstínů. Kde totiž o osvědčený trik, kdy využívání oblečení ve stejné barvě či aspoň podobných odstínech budí dojem vyšší postavy.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

Takže zapomeňte na bohatě barevné vzory a více barev v jednou outfitu, naopak se umírněte a spolehněte na optická kouzla vyvolaná jednou barvou v různých odstínech. Pokud si vezmete modré džíny, přidejte k nim modré triko a podobně. K tomu dodejte výraznější doplňky či obuv, abyste se zbavila dojmu nudnosti, pokud jej máte.

8. Dlouhý kabát vás také zvětší

Když budete nosit dlouhé kabáty, budete stylová, elegantní, ale také budete budit dojem vyšší ženy. Jen je nutné koupit kabát správné velikosti, nikoliv větší a širší. V tomto případě byste se v něm totiž ztratila, a to by vyvolalo přesně opačný efekt. Takže vždy pečlivě vybírejte, klidně i v dětských velikostech. Správně padnoucí kabát je totiž podmínkou úspěchu doladění celého outfitu ženy, která chce vypadat vyšší.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

9. Značky pro malé ženy

Věděly jste, že existuje hned několik značek, které mají speciální sérii oblečení pro menší ženy? Můžeme mezi nimi jmenovat například Banana Republic, Ann Taylor Loft, J. Crew, Topshop, Old Navy, The Little Bra Company. Poslední zmiňovaná značka se specializuje na výrobu a prodej podprsenek pro malé ženy, kde je nutné mít jak malý obvod, tak často i malý košíček.

Ne každá ze značek je dostupná v českých nákupních centrech. Ale dnešní svět žije online, i se slevovými kupony. O to víc se vyplatí hledat zboží pro malé ženy na internetu, v e-shopech. Mnoho online prodejců nabízí i speciální zkrácené velikosti pro ženy s kratšíma nohama. To často může ke spokojenému nákupu stačit.

10. Dětské oblečení není tabu!

Všimla jste si, že oblečení pro malé slečny je často stejné jako to dospělácké? Ano, na některých kouscích najdete infantilní postavičky z pohádek a filmů nebo šílená srdíčka, ale většina kousků pro malé slečny už je důstojná i pro dospělou ženu nižšího vzrůstu. Proto neváhejte a navštěvujte i dětská oddělení, kde se prodávají kousky pro sleny s postavou do cirka 168 – 172 cm.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

Módní kousky i pro malé ženy jsou k dostání v obchodech CCC nebo například v Orsay, kam vždy najdete zajímavé slevové kupony nebo alespoň informaci o aktuálních slevách.  


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/ccc-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/orsay-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.