10 tipů pro ženy, které trápí malá výška (1)

0

Nízký vzrůst většinou nebývá u žen považován za problém, protože co je malé, ta jo milé. Jenže to nemusí platit pro všechny ženy malého vzrůstu, zejména pokud nedorostly ani do 155 cm. Okolí to sice většinou nevnímá a nevadí mu to, kdežto výrazně malé ženy se často cítí v nepohodě.

A tak se trápí tím, co na sebe, aby svůj malý vzrůst maskovaly. Vysoké podpatky jsou jednou z možností, jak si přidat několik centimetrů. Ale zdaleka ne jedinou. Hodně s malým vzrůstem „zamává“ i optické sladění oblečení a několik triků, které dodají postavě dojem větší výšky. Pojďme se podívat, jak se oblékat, aby i malé ženy vypadaly vyšší a cítily se spokojeněji.

1. Vyšší pas

Kalhoty a sukně s vyšším pasem udělají s optickým zjevem postavy přímo zázraky. Prodlouží totiž nohy, což se sebou samo o sobě nese dojem vyšší postavy. Navíc jde nyní o velmi módní trend, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou – dosáhnete zdání vyšší postavy, navíc půjdete se žhavými trendy módy.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

2. Pásek

Pásek je skvělý vynález. Původně měl sice jen držet kalhoty na správném místě, ale brzy si lidé uvědomili, že pásek a jeho umístění na těle dává správný optický dojem toho, co chtěli vykouzlit. Čím výše dáme pásek a čím více jej zdůrazníme, tím jasněji ukážeme linii pasu a prodloužení nohou. A jak už jsme poznamenali, delší nohy automaticky budí dojem vyšší postavy.

Po pásku sáhněte, ať si berete kalhoty, džíny, sukni, šaty, prostě se spolehněte na jejich pozitivní přínos vaší postavě. Ženy, které mají krátké nohy a dlouhé tělo, mohou také pomocí pásku vhodně srovnat tento „nepoměr“. A ženy vysoké, ale s příliš dlouhýma nohama (pokud takové existují) si zase mohou pomoci umístěním pásku na šatech do nižší polohy pasu, spíše až pod pupík.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

3. Kratší sukně nebo šortky

Pokud jste milovnicí sukní, volte ty kratší. Stejné je to v případě šortek. Jestliže si to můžete alespoň trochu dovolit, nechte sukně i šortky končit nejpozději v polovině stehen. V chladnějších dnech použijte silonky nebo legíny, v létě vám bude hej v krátkém oblečení.

Kratší sukně a šortky jednak budí dojem vyšší postavy, jednak se pohodlněji nosí. Jen pozor při předklonech a sezení, pokud máte krátkou sukni. Je nutné na to stále myslet. Dlouhé sukně sice působí étericky a romanticky, ale menší ženy se v nich vyloženě ztrácejí. Tak na sebe upozorněte opakem. Budete zároveň vypadat mladší.

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

4. Kalhoty užších střihů

Zatímco široké kalhoty skvěle sednou ženám vysokým nad cirka 175 cm, ženám s nižší postavou vyloženě uškodí. Nejde o lichotivý střih, protože způsobí, že budete vypadat nižší. Takže v situacích, kdy chcete budit dojem vyšší ženy, se spolehněte na kalhoty obtaženější, s užším střihem.

Volné kalhoty se dají dobře využít, pokud k nim máte obtažený top, triko nebo blůzku. V tom případě budete ještě stále vypadat dobře a mladě, o něco vyšší. Jakmile však k volným kalhotám dáte volný svršek, bude výsledek budit dojem, že máte starší sestru, po které jste oblečení podědila.

5. Klasika, co nesmí chybět, tedy podpatky a platformy

Nejsnazším způsobem, jak vykouzlit vyšší postavu, jsou vyšší podpatky. A pro ty z vás, kdo potřebují přidat více než 8 cm, jsou tu pak boty na platformě a ještě na podpatku. Pak je možnost sáhnout i po botách s vyvýšenou podrážkou (což je už dlouho známý oblíbený trik hollywoodských herců).

10 tipů pro ženy, které trápí malá výška
10 tipů pro ženy, které trápí malá výška

Čistě podpatky a k nim boty na tenké podrážce, to je utrpení pro nohy. Jenže mnohé lodičky jsou navrhované právě takto. Proto se snažte boty kombinovat, lodičky si nechat pouze do práce, ale cestu do práce a zpět si užijte v pohodlných botách na platformě nebo v již zmíněných botách s vyvýšenou podrážkou. Nohy vám za to poděkují!

Módní kousky i pro malé ženy jsou k dostání v obchodech Zoot.cz nebo například v AboutYou.cz, kam navíc najdete slevy a slevové kupony exkluzivně nabízené pouze u nás.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/aboutyou-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.