10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe (I)

0

Patříte k ženám, které se na pláži necítí zrovna nejlépe, protože máte kila navíc, celulitidu, povrchové žilky, nesouměrná ňadra nebo jakoukoliv jinou fyziologickou „nedostatečnost“? Tak máte v podstatě dvě možnosti, co s tím udělat, abyste na pláži vypadala skvěle a také se skvěle cítila. První možností je srovnat se se svým tělem a nic si z jeho nedostatků nedělat, protože dokonalost těla není životní nutností. Druhou možností je najít takové vybavení, triky a styl, který vám pomůže nedostatky zamaskovat nebo od nich odvést pozornost. Nejlépe uděláte, když oba postupy zkombinujete. A jak najít takové vybavení, triky a styl, který vám pomůže nedostatky zamaskovat nebo od nich odvést pozornost? Zde je prvních pět tipů, jak to udělat!

1. Základem je tvar plavek

Možná se vám do plavek vůbec nechce. Ale uznejte, že když už budete na pláži, bylo by fajn se jít vykoupat. Cesta byla dlouhá, na dovolenou jste se těšili, tak přece nezůstanete na suchu jen proto, že máte pocit, že to v plavkách není úplně růžové.

10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe
10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe

Ale vizuální efekt plavek se dá dost korigovat. Stačí se zaměřit na tyto detaily:

  • vertikální výřezy na plavkách – ty totiž zvětšují Vaši siluetu a dělají ji vizuálně vyšší
  • vysoce vykrojené kalhotky od bikin – ty svým kouzlem způsobují, že vaše nohy vypadají o něco delší, ve výsledku tedy i štíhlejší
  • kruhové a V-tvarované výřezy a popruhy vázané kolem krku – ty se hodí pro robustnější jablíčkové postavy, protože způsobují, že široká ramena vypadají užší.
  • křivky, volánky a různé zdobení přidávají objem – což je návod na to, jak je použít. Jestli máte úzké boky a široká ramena, tyto prvky by měly být umístěny na bikinách. A opačně – jestliže máte pocit, že by poprsí mělo být větší, vyberte plavky se zdobením na horním díle.

Ke skrytí kilogramů navíc vůbec nemusí posloužit celoplavky. pokud na nich totiž bude nevhodný vzor, situaci nijak nepomůžete, naopak ji zhoršíte – větší vzor navodí dojem větší robustnosti. Celoplavky se hodí spíše pro jablíčka, dvoudílné plavky naopak pro hrušky.

2. Vzor a barva plavek hrají důležitou roli

V místech, kde chcete spíše skrývat a na která nechcete upozorňovat, volte barvy tmavší. Kde chcete část své postavy zdůraznit, upozornit na tu část těla, která se podle vašeho názoru „povedla“, tam dejte barvy světlejší. Klidně mějte spodní a horní díl plavek jiné, ale jen tak, aby k sobě navzájem ladily.

10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe
10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe

3. Šátky přes plavky

S holými plavkami můžete jít jen do vody. Na pobyt na pláži se můžete vybavit dekorativními šátky, které zakryjí nedostatky zcela dokonale, navíc i pomohou proti velmi ostrému sluníčku, na které nejsme zvyklí.

Je ale nutné zvolit správné tvyry, vzory a barvy, opět platí, že kde chceme maskovat, tam volíme jemnější vzor a tmavší barvu. Kde chceme upozornit, jdeme do barev světlejších a vzorů větších. Vysledujeme i způsoby, jak nejlépe šátky uvázat podle typu postavy.

4. Doplňky

Když půjdete do vody, všechny doplňky samozřejmě sundáte. Ale když si půjdete do plážového baru pro pití, můžete si vzít náhrdelník (přírodní), hodit se jistě bude i světlá plážová taška, náramky, nebo sluneční brýle se zábavnými vzory a barvami. Nikdy to s doplňky nepřehánějte, buďte spíše střídmější, ale o to nápaditější.

10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe
10 tipů jak vypadat na pláži co nejlépe

5. Nástřik

Tmavá zeštíhluje a celkově budí dojem elegance a luxusu. Bledá kůže působí na pláži nepřirozeně, takže si vás každý všimne a bude si vás detailně prohlížet. Jenže to je jistě to poslední, o co stojíte, tak pro první dny na pláži, než se přirozeně opálíte, zvolte nástřik, který dodá vaší pokožce plážovější vzhled.

Nástřik můžete použít ve spreji nebo ve formě krému. po jeho nanesení budete vypadat štíhleji, pokožka bude lépe hydratovaná a více připravená přijímat sluneční paprsky. Bude navíc vypadat i hladší, celulitida je opticky zmírní.

Nástřik nebo krém je samozřejmě nutné aplikovat několik dní před pobytem na pláži, aby se kůže stihla „nabarvit“ a dobře vyživit. Na samotné dovolené už nástřik používat nebudete. Ale i po obarvení kůže nástřikem bude nutné se na pláži mazat opalovacími krémy.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/orsay-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.