10 nejčastějších výmluv, proč nemůžete dneska jít cvičit

1

Dneska nemůžu jít cvičit, protože … Taky to znáte? Také hledáte, na co byste se vymluvili, jen abyste nemuseli dodržet své velké novoroční předsevzetí o tom, že se dostanete do lepší fyzické kondice, aby vás konečně tak nebolela záda, abyste se necítili pořád tolik unavení nebo aby vám nebyla stále taková zima? Kolik takových výmluv už jste v životě použili? Jistě spousty! My jsme na internetu sesbírali deset nejčastějších výmluv, ale i důvodů, proč na ně nedbat, respektive způsobů, jak s nimi zatočit. Pokud opravdu chcete zlepšit svoji fyzičku, dá se ke každé výmluvě najít protistrana.

1. Nemám s kým cvičit

Tohle je velké dilema většinou pro ženy. Ale není neřešitelné. Stačí si vybrat nějaké skupinové lekce a docházet na ně. Když si je předem zaplatíte, bude motivace se jich účastnit o něco vyšší. Navíc na nich můžete poznat nové lidi, možná si najdete i nové a zajímavé známé.

2. Mám moc práce, není čas chodit někam cvičit

Spoustu práce mají všichni, zejména ženy, které po návratu z práce čeká ještě druhá směna v domácnosti. Jestliže cvičení brání spíše domácí povinnosti, tak je prostě rozdělte. Partner má taky ruce. A děti rostou, i malí špunti dokáží třeba zamést podlahu nebo umýt umyvadlo.

Jestliže jste spíše prokrastinátor a dlouho sledujete novinky v mobilu, než začnete něco dělat, ale pak nestíháte, je situace malinko jiná. Řešení je však snazší, stačí mobil položit na dno kabelky a zrušit notifikace ze sociálních sítí.

10 nejčastějších výmluv

3. Venku je škaredě

Hmm, to je špatné, když je venku nehezky. Ale ve fitku nebo na skupinové lekci nebo doma na eliptickém trenažéru je to fuk, tam máte střechu, jste zkrátka v interiéru. Jestliže jste si dali předsevzetí o běhání, tak se posuňte na běžecký pás.

4. Po práci už nemám energii na cvičení

Jste po práci úplně vycucaní a chcete se jen svalit na gauč a sledovat telku? Dejte si cíleného šlofíka a uvidíte, že naráz bude energie dost! Jestli pracujete do pozdních odpoledních hodin, tak cvičení vyzkoušejte před prací. Jistě v takovém případě nechodíte na šestou. Do práce přijdete nabuzení spoustou endorfinů ze cvičení a energie vydrží až do večera.

5. Nebaví mě to

Tohle je asi nejzávažnější výmluva, která není výmluvou, ale konstatováním faktu. A těžko se s tím bojuje, protože spoustu lidí pohyb opravdu nebaví, nemá jim co nabídnout. Jenže pohyb má především bavit a dělat vám radost. Co s tím? Jedině ukecat kamarádku nebo kamaráda, aby do toho šli s vámi, abyste trpěli společně. Sdílené utrpení je menším utrpením.

6. Za cvičení se mi nechce platit, nemám peníze na zbytečné rozhazování

Nikde není napsáno, že byste za pohyb museli platit. Energická procházka rychlou chůzí nebo běh venku, to je přece úplně zadarmo, no ne?

10 nejčastějších výmluv

7. Nevyznám se ve fitku

Ve fitku se na začátku nevyznal nikdo. Všichni se učíme. A od toho jsou ve fitku zaměstnanci, kteří vám poradí, jak používat všechny ty stroje, se kterými začít, kterým se zpočátku vyhýbat, jak na nich správně cvičit, abyste dosáhli kýženého cíle apod.

8. Nechci se ukazovat před jinými lidmi, jak cvičím

Ať už si o sobě myslíte, že jste moc tlustí nebo moc tencí, případně příliš nešikovní, ve cvičení vám to vůbec nemusí překážet. Nemusíte přece cvičit pře ostatními lidmi. Stačí si pořídit pár věcí a udělat si malou posilovnu doma. Ani to nebude moc drahé. Youtube je plný videí, jak doma cvičit s expandérem, na gymnastickém míči, s posilovacím kolečkem nebo dokonce jen se svou vlastní váhou.

A pokud se přece jen překonáte a půjdete do fitka, že tam se každý soustředí hlavně sám na sebe. Ostatní tam jsou za stejným účelem jako vy. Takže vězte, že až se zaberete do cvičení, přestanete to řešit.

10 nejčastějších výmluv

9. Jsem na cvičení už moc stará / starý

Máte pocit, že cvičení je jen pro mladé a zapálené sportovce? Chyba lávky! S přibývajícím věkem roste potřeba těla cvičit, aby se udržovalo v dobré kondici. Takže ať je vám 30, 60, nebo 90, prostě cvičte, moc staří na to nebudete nikdy. Jen je nutné vybrat správné cvičení pro váš věk a kondici.

10. Prostě se mi nechce

Další výmluva, se kterou se bojuje jen stěží. Ale přirovnejme si cvičení k práci. Do práce se taky nikomu nechce, přesto tam chodíme. Proč? Protože za práci přijde odměna, kdežto za vynechání práce represe. Co takhle si nastavit stejný systém i na cvičení? Vymyslete si na sebe odměnu za cvičení a represi za vynechaný pohyb, kdy jste vynechali z lenosti, nikoliv kvůli chřipce.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/insportline-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.